Shazam uygulaması yeni Pop Up işlevselliği ile güncellendi ancak yalnızca Android’de

Shazam yeni bildirim işlevselliği hakkında sadece Android’de güncelleme gerçekleştirdi.

Son zamanlarda Apple tarafından satın alınan Shazam, kullanıcılarına yeni özellikler getiriyor , ancak bu sefer yalnızca Android kullanıcıları değişikliklerden faydalanacak. Kullanıcıların, uygulamadan ayrılmak zorunda kalmadan üçüncü taraf uygulamalarda çalan şarkıları tanımlayabilmelerini sağlayacak Shazam for Android’e yeni bir Pop Up işlevi eklendi.

Yeni özellikten yararlanmak için, ekranda kaplanan yeni bir kayan düğmeyi etkinleştirmeniz gerekir. Yeni düğme etkinleştirildiğinde, bildirim çekmecesinde tetiklemek için kullanılabilecek kalıcı bir bildirim görürsünüz. Bir şarkıyı tanımlamak için Shazam kullanmak istediğinizde , sadece Açılır yüzer düğmesine dokunun. 

Tabii ki, hem düğmeyi hem de kalıcı bildirimi, ekranın alt kısmındaki düğmeyi ekrandan kaldırmak için sürükleyerek bırakabilirsiniz. Kalıcı bildirimi ortadan kaldırmak istiyorsanız, Shazam ayarları menüsünden özelliği kapatmanız veya bildirimi aşağı kaydırıp Kapat’ı tıklamanız gerekir.

Yeni Pop Up işlevi, Google Play Store’a zaten yüklenmiş olan Shazam for Android’in en yeni sürümünde mevcuttur . Uygulamayı yüklediyseniz, indirilebilecek yeni bir güncelleme mevcut olmalıdır.

Yeni Pop Up Shazam Bildirim Görüntüsü

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir