Sızan bilgilere göre OnePlus 8 hakında beklentilerimiz bu yazımızda

OnePlus 8’in gelecek yıla kadar piyasaya sürülmesi beklenmiyor, ancak tüm merakla beklenen akıllı telefonlarda olduğu gibi, sızdırılan bilgiler ve söylentiler resmen açıklanana kadar baskın olacak. Bu yazı aslında bu iki kategoriden hiçbirine girmiyor, ancak çoğu hayranının OnePlus 8’de görmek istediği bir tür dilek listesi gibi adlandırabiliriz.

Geliştirilmiş Kamera

Belki de OnePlus 7 Pro’nun en çok eleştirildiği yer kamerası olmuştu. Telefon, ana kamerasındaki üç mercekten biri büyük bir 48 megapiksel sensöre sahip olsa da, çektiği görüntülerin kalitesi, daha az megapiksel bulunan telefonların ki kadar iyi değildi. Arkaya bakan kamera aynı zamanda geniş açılı ve telefoto lenslere de sahip.

Ancak, yüksek piksel sayısı ve üç merceğe rağmen, bu yılki Pro modeliyle çekilen fotoğrafların çoğu soluk veya aşırı pozlanmış olduğu gözlendi. Düşük ışıkta da fotoğraf kalitesi rakiplerine göre çok daha düşük seviyelerdeydi. Dolayısıyla, OnePlus 8’de geliştirilmiş bir kamera görmek istiyoruz. Kameranın geliştirilmesi çoğunlukla yazılım ve spesifikasyonlarla ilgili olan özelliklerle ilgilidir. Şirket OnePlus 8’de daha iyi bir kamerayla daha fazla alıcı çekebilir. Google, Pixel 3a ile giriş seviyesi bir cihazda bile mükemmel bir kamera sağlamanın mümkün olduğunu kanıtladı, bu yüzden OnePlus’ın cihazlarında aynı şeyi yapabileceğinden eminiz.

 

Birden çok boyut veya en azından daha küçük bir boyut

OnePlus 8’in çözebileceği bir diğer sorun, boyut sorunu. Telefon, Samsung’un Note serisinden bile büyük olarak piyasadaki en büyüğü konumunda. 19: 5: 9 en boy oranıyla, piyasadaki en uzun telefon. Akıllı telefonlardaki eğilim, ekran açısından telefonun daha büyük olması yönünde olsa da,  OnePlus 7 Pro’da istenilenin biraz üzerinde boyutlara sahipti.

OnePlus daha küçük bir şirket, bu nedenle birden fazla boyutlu amiral gemisi pazarında henüz kartları olmayabilir, ancak şirket telefonlarının büyük boyutunu yeniden düşünmeli. Küçük elleri olan insanlar 7 Pro ile çok fazla zorluk çekmişlerdi. Bu nedenle OnePlus 8, daha küçük boyutta veya ekranın daha küçük ellerde bile kullanılmasını kolaylaştıracak özelliklere sahip olmasıyla, bunu düzeltebilir.

 

Kablosuz şarj etme

Kablosuz şarj, amiral gemisi akıllı telefonlarda standart bir özellik haline geldi ve OnePlus’ın telefonlarına henüz eklemediği bir özellik. Herkes kablosuz şarj talep etmiyor, ancak şirket telefonlarında cam sırt kullandığından, buna dahil olmasını bekliyoruz. Elbette bu, şirketin cihaz fiyatlarını 1.000 $ + fiyat etiketlerinden daha düşük tutmak için kısmayı seçtiği bir alandır, bu yüzden OnePlus 8’de de olmayabilir.

microSD kart yuvası

Bir kez daha, OnePlus 8 için elzem olmayacak, ancak olursa da sevineceğimiz bir özellikten konuşuyoruz. Bu kadar dahili hafıza ile bu özellik biraz daha tolere edilebilir olabilir. bu özelliğin olmaması aynı kablosuz sarj gibi fiyat düşürmek için kaçınılabilir özelliklerden biri olabilir, bu nedenle bir microSD kart yuvasının şirketin gelecek telefonlarından birinde görünüp görünmeyeceğini tam olarak kestiremiyoruz.

IP suya dayanıklılık sertifikası

OnePlus 8 ayrıca IP su geçirmezlik derecesinden de faydalanabilir. Şirket telefonlarının neden bu yılın başlarında IP sertifikası olmadığını açıklayarak, tüketicilerin üzerine daha fazla ekonomik yük binmesini istemediği için aldığını açıklamıştı. Şirket, su geçirmezliğinin kanıtı olarak telefonlarından birini bir kova suya batırdı ve cihaz sapa sağlam çıktı. Ancak, IP sertifikası gerektiren açık hava meraklıları ve işletmeler, uygun derecelendirmeye sahip değilse OnePlus 8’den kaçınabilir. IP sertifikası amiral gemisi cihazlar için bir endüstri standardı haline gelmiş durumda.

Aynı veya daha iyi ekran

OnePlus 7 Pro, tam ekran tasarımlı ilk telefonlardan biri olduğu için ekran için harika olan açılır bir selfie kamerasıyla yeni bir tasarıma sahipti. 7 Pro ile ilgili en iyi şeylerden biri güzel ekrandı, umarım OnePlus 8 ekranı tutar veya daha da geliştirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir