Spotify Ücretsiz kullanan kullanıcılarına daha alakalı reklamlarla hedeflenecek

Spotify serbest seviye kullanıcıları daha alakalı reklamlarla hedeflenecek

Spotify , ücretsiz müzik akışı hizmeti kullanıcılarına sunduğu reklamlardan daha fazla gelir elde etmenin bir yolunu buldu. Bugünün duyurusu, artık insanların dinlediği podcast kategorisine dayalı reklamları hedefleyebilecek reklam verenleri hedeflemesine rağmen, Spotify’ın ücretsiz servis kullanıcıları karardan etkilenenler.

Şimdiye kadar, Spotify’ın serbest aşamalı kullanıcıları, tür veya çalma listesi gibi dinledikleri müziğe dayalı reklamlar tarafından hedeflenecekti, ancak bugünden itibaren, reklam verenler onları daha çok sevdikleri podcast kategorisine göre hedefleyebilecekler. 

Spotify The The Verge’a bunun podcast’ler etrafında sağlam bir reklamcılık stratejisi oluşturma yolunda attığı ilk adım olduğunu söyledi. Uzun zaman önce Samsung ve 3M ortaklığıyla başlamıştı.

Podcast’ler için, müzik ve video gibi diğer içerik deneyimlerinin yanı sıra yayınlanan reklamlar için sahip olduğumuz tür hedefleme, ölçüm ve raporlama özelliklerine de katmamızı sağlayacak daha sağlam bir reklamcılık çözümü geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Yeni reklamlar Spotify Premium için para ödemeyenlerin şarkıları arasında oynayacak , böylece değişmeyecek. Bununla birlikte, serbest seviye dinleyicileri, dinledikleri podcast’lere bağlı olarak şimdi daha özel olduklarını fark edeceklerdir. Yeni yetenek şu anda 10 pazara yayılıyor: Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Meksika, İspanya, İngiltere ve ABD.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir