Yeni teknoloji telefonunuzun bataryasını iki katına çıkarabilir

5G‘nin daha yaygın kullanılmasıyla, telefonların 5G standartlarına uyum sağlayacağı kaçınılmaz bir gerçek. 5G standartlarında telefonların batarya sorununu çözmek için Nokia Bell Labs, Advanced Materials ve BioEngineering Research (AMBER) telefonunuzun bataryasını iki katına çıkaracak bir teknoloji üretebileceklerine dair bir açıklama yaptılar.

Araştırmacılar, yeni teknolojilerinin patentini aldıktan sonra yakın zamanda bu teknolojiyi açıklayacaklarını duyurdular.

Bu araştırmanın başındaki kişilerden ve teknik ekipte de bulunan Paul King proje hakkında “Mevcut imkanlardan çok daha fazla enerjiyi, çok daha küçük parçalara sıkıştırarak geliştirdiğimiz bu teknoloji 5G dünyası dışında genel teknoloji dünyası üzerinde de çok büyük bir etki bırakacak” sözleri ile projeye olan merakımızı daha da arttırdı.

Ayrıca yeni teknolojinin yenilenebilir enerjiyi sistemleri, Internet of Things (Nesnelerin interneti) ve kullanıcı servisleri için kullanılan enerjiler için daha düşük enerji tüketimi sağlayabileceğini söylendi.

One Reply to “Yeni teknoloji telefonunuzun bataryasını iki katına çıkarabilir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir