Steam Controller siparişleri, stoklar tamamen tükendiğinde iade ediliyor

Haberleri henüz duymadıysanız Valve, Steam Kontrol Cihazı envanterini mümkün olan en düşük fiyata (nakliye ve vergiler hariç) satarak temizliyor. Ancak, hala bir tane almayı planlıyorsanız, belki de iyiliğin uğruna, o düşük fiyata almayı unutabilirsiniz. Valve, olması gerekmeyen kontrol cihazının stoklarını tüketti ve herhangi bir yenisini yapmayacağından, alıcılara uygun bir oyun kontrolörü satın almak için 5 dolar geri veriyor.

Valve, Steam Kontrol Cihazlarını sessizce sadece 5 $ ‘a sattı, bununla birlikte ödeyeceğiniz gerçek fiyat, diğer ücretler sayesinde bu tutarın iki katı veya üç katı olabilir. Bu yüzden bazı siparişler yerine getirildi, ancak hiçbir zaman yerine getirilemedi, çünkü Valve artık talebi karşılamak için yenilerini yapmayacak. Bu nedenle alıcılar bir özür kadar geri ödeme aldıklarına da şaşırmış olabilir. Ne yazık ki, geri ödemeler karışık ve bazıları geri ödemelerinin kullandıkları ödeme yönteminden ziyade Steam Cüzdanlarına gideceğinden şikayet ediyor.

Steam Kontrolörü stoktan çıkıyor, Valve’in Steam Machines rüyasının sonunu işaret ediyor. Elbette Steam, Epic Games’in saldırısında bile en büyük PC oyun mağazası ve platformu olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, özel bir PC oyun konsolu fikri, özellikle Valve ve ortaklarının gerçekleştirdiği problemli uygulama göz önüne alındığında uçmuyor gibi görünüyordu.

Bu gelişme, elbette, üç basamaklı hızlı bir para kazanmak için yeni yollar açacaktır. Steam Kontrolörleri büyük olasılıkla mağazalarında ve eBay satışlarında orijinal fiyatlarını üç kat artıracaklar. Ve elbette, bu aynı zamanda bazı sahte faaliyetlere yol açacaktır, bu yüzden ayak parmaklarınızı en iyi şekilde tutmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir