Steam yeni güncelleme detayları

Steam’de bulunan keşif bölümü, içinde bulundurduğu kısmen sınırsız oyun yüzünden her zaman mükemmel olması zor olan bir şey. Steam, keşif sistemini yıllar içinde iyileştirmeye çalıştı ve bazı hususlar iyileşmiş olsa da, bazen insanlar hala pek anlamlı olmayan tavsiyelerle karşılaşıyorlar. Bugün, Valve, Steam Discovery için bir güncelleme yaptı ve yaptığı değişiklikler oldukça büyük olabilir.
Steam Topluluğuna gönderilen bir duyuruda Valve, Steam Mağazasındaki yeni güncellemesinin Steam’in Tavsiye Beslemesinde etiketleri sunmasının yanı sıra daha kesin ve daha çeşitli olması amacıyla çeşitli algoritmik değişiklikler ve hata düzeltmeleri sunduğunu yazıyor. Steam’in hazırladığı kişiselleştirilmiş önerilerden bazıları sizi şaşırttıysa, kesinlikle bu güncellemeyle ilgileneceksiniz.

Spesifik olarak Valve, öneri beslemesinde ya da “Buna Benzer Daha Fazlası” önerisinde yeterince geniş bir çeşitlilikte oyun görmediklerini iddia eden kullanıcılardan şikayet aldığını ve “Sizin İçin Önerilen” bölümünün genellikle “fazla önyargılı” olduğunu belirtti. sadece en popüler oyunlara doğru ve çok kişisel hissetmedim. ”

steam ile ilgili görsel sonucu

Bu geri bildirimi aldıktan sonra Valve, bir bug avına gittiğini ve yüksek oy alan oyunlara çok fazla önem vermekten sorumlu olduğunu söyledi. Şirket bu hataları inceledi ve oyunun popülaritesini belirlemek için kullandığı zaman çizelgesini genişletti ve daha sonra bu değişiklikleri müşterilerin % 5’ine ulaştırmak için deneyler yapmaya başladı.

Bu deneylerde, popüler oyunları vurgulayan yeni “Sizin İçin Önerilen” bölümünü gösteren müşterilerin, oyun sayısında % 75’lik bir artış yaşandı. Bölüm üzerinden ziyaret edilen ve oyun başına ortalama ziyaret sayısında % 48 artış gerçekleşti.

Bu arada, mağazanın etiketlerine bağlı olan alanlar “daha ​​geniş bir oyun grubunda satın almada ve dilekçede artış görüldü.” Bu nedenle, bu değişiklikler yalnızca daha çeşitli öneriler almak isteyen oyuncular için iyi geliyor, aynı zamanda geliştiriciler için de iyi bir hamle olduğu belirtiliyor.. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Valve bu değişikliklerin herkese yayıldığını söylüyor, bu yüzden Steam mağazasındaki bu yenilenmiş önerilere dikkat edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir