Stronghold Warlords İncelemesi

Birçok strateji severlerin odak noktası haline yeniden gelen FireFly Studios tarafından geliştirilen Stronghold serisinin yeni oyunu Stronghold Warlords 9 Mart 2021 tarihinde piyasaya çıktı. Kendim de dahil olmak üzere yıllardır merakla takip ettiğim bu oyunu incelemeye geçelim. Öncelikle oyunun geçtiği zaman aralığı ve mekan önceki Stronghold oyunlarına nazaran değiştirilmiş.

Stronghold Warlords oyunu bizlere Haçlı Seferleri dönemini yerine çok daha öncesi MÖ 200’ lü yıllarının Doğu Asya devletlerini deneyimleme şansını veriyor. Örneğin oyunda güçlü duvarlarıyla Çin Devletini, Moğolları ve Tokugawa Shogunluğu gibi devletleri oynayabiliyorsunuz.

Stronghold Warlords’ a gelen diğer yeniliklere gelirsek oyunun adından da anlaşılacağı gibi savaş lordları eklenmiş. Oyunu oynadıkça yendiğiniz savaş lordlarını kendi himayenize alabilir ve bu savaş lordlarının size getirdiği avantajlarla daha ince ve detaylı bir şekilde savaşabilirsiniz. Oyunun geçtiği zamana ve mekana göre dizayn edilmiş Moğol atlı okçuları, imparatorluk zırhlı şövalyeleri ve ninjalar oyuna uyarlanmış. Oyunda tek oyunculu ve çok oyunculu mod bulunmakta. Tek oyunculu mod kendi içinde bazı dallara ayrılmakta. Bu modlar Özel Çarpışma, Serbest İnşa, Mücadele, Eğitim ve Topluluk Haritaları olmak üzere 5 farklı dal mevcut. Sizlere tavsiyem oyuna başlamdan önce Eğitim modunu girip temel mekanikleri deneyimlemeniz.

İncelemeyi şöyle bir toparlamak gerekirse Stronghold Warlords yeni nesil grafikleri ile bizlere Doğu Asya kültürünü güzel bir şekilde yansıtmış. Üstüne oyun Türk dil desteğine de sahip olduğundan daha fazla Türk oyuncuya hitap etmiş bulunmakta. Sizlere önerimiz Stronghold Warlords’a bir şans verip oynamanız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir