Tatilde Oynanabilecek En Zevkli 5 Bilgisayar Oyunu

Önümüzdeki tatilde liseye gidenimizden üniversiteyi bitirip herhangi bir iş yerinde çalışanımıza kadar birçoğumuzun oynayabileceği, oynarken zevk alabileceği bir oyun listesiyle karşınızdayız. Eğer gündemdeki oyunlardan sıkıldıysanız ve biraz da nostalji yaşamak istiyorsanız bu liste tam size göre.

5-Baldur’s Gate:Enhanced Edition

İlk oyunu 1998 de yayımlanan Baldur’s Gate serisi, FRP(Fantasy Role Play) oyun tarzını sevenler için ilaç gibi gelecek bir oyun. Oyunda belli bir karakterimizi yöneterek hikayeye seçimler yaparak devam ediyoruz.

Karakterimize bir çok eşya bulabildiğimiz oyunda gruplar oluşturarak NPC’lere karşı beraber de savaşabiliyoruz. Steam üzerinden yenilenmiş versiyonuna ulaşabileceğiniz oyun görsel iyileştirmeler ve mekanik iyileştirmeleri ile adeta zamana meydan okuyor. Eğer seçimli oyunları seviyorsanız tam size göre bir oyun olan Baldur’s gate’i hiç kaçırmadan deneyin derim.

Oyunun DLC siz haline Steam üzerinden 31 TL ye ulaşabilrisiniz.

 

4-Warhammer Vermintide Serisi

Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz, orta çağ temalı bir oyun arıyorsanız Warhammer Verminetide serisini kaçırmamalısınız. FPS(First Person Shot) kamera açısıyla oynadığımız oyunda arkadaşlarımızla beraber grup kurarak oyundaki hikayeyi beraber oynuyoruz.

Birçok farklı sınıf ve alt sınıf bulunduran oyunda farklı farklı sınıfları deneyip oyundan farklı zevkler alabilirsiniz. İkinci oyunu şuan steam üzerinden 20TL ye satılan bu oyunu Left 4 Dead tarzı oyunları seviyorsanız kesinlikle kaçırmayın.

 

3-Crusader Kings 2

Strateji oyunlarını seviyor ancak yeni bir tat arıyorsanız Crusader Kings 2 aradığınız ilaç olabilir. Bir ülkeyi yönetirken aynı zamanda da karakter gelişimlerimize odaklandığımız bu oyunda gerçekten sayısız denebilecek derecede özellik mevcut.

Oyunda,orta çağ avrupasındaki krallık,  düklük ya da kontluklardan birini seçerek başlıyoruz. Seçtiğimiz toprakta o dönemdeki yönetici kimse onu canlandırdığımız oyunda savaştığımız kadar saray içindeki yönetimi de devam ettiriyoruz. Bu oyun strateji oyunu severlere bir çok olanak sunuyor.

Oyunun ek paketsiz haline Steam üzerinden 15TL ye ulaşabilirsiniz.

 

2-Heroes of the Storm

World of Warcraft, Starcraft, Diablo ve Overwatch oyunlarıyla yakından tanıdığımız Blizzard Entertainment, geçtiğimiz yıllarda çok doğru bir karar vererek bu oyunlardaki karakterleri tek bir MOBA tarzı oyunda birleştirmeye karar verdi. İşte o oyun Heroes of the Storm.

Diğer MOBA tarzı oyunlardan ayrılan tarzıyla Heroes of the Storm, bizlere eşya dizilimine yönelik bir MOBA tecrübesinden çok talent tree dediğimiz belli seviyelerde seçenekler şeklinde gelen ve temel yeteneklerimizin üzerine güçlendirme olarak eklediğimiz ek yetenekler şeklinde bir karakter gelişimi sunuyor.

İçinde başka MOBA oyunlarında olmayan birçok karakter sınıfı (2 kişi tarafından yönetilen tek bir karakter gibi) sunan bu oyuna MOBA tarzını seviyorsanız önümüzdeki tatilde kesinlikle bir şans vermelisiniz.

Oyuna Blizzard App üzerinden ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

1-Witcher 3:Wild Hunt

CD Project Red tarafından geliştirlen,özellikle 3. oyunu ile oyun dünyasının beklentilerini çok yükseklere taşıyan bu seriyi zaten bu haberi okuyan sevgili okurlarımızın çok büyük bir kısmı zaten duymuştur. Yine de bu muazzam seriye bu listede yer vermemek olmazdı.

Witcher 3:Wild Hunt serinin 3. oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Her oyunda kendini inanılmaz bir derecede geliştiren CD Project Red,oynadığımız her bir an da daha çok zevk almamız için elinden geleni yapmış.

Geralt of Rivia karakterini oynadığımız belirli bir ana hikaye üzerinden birçok yan görev ve karakter etkileşimi ile hikayeye yön verebildiğimiz oyunda heyecan, aksiyon, savaşlar ve ilişkiler hiç bitmeyen muazzam bir uyum içerisinde bizlere sunuluyor.

Savaş sistemiyle bizleri kendine hayran bıraktıran oyun, hikayesinde sunduğu çeşitlilik ile de ağızları açık bıraktırıyor. İki büyük DLC ye sahip oyun,DLC deki oyun süresiyle neredeyse orjinal oyun kadar ek bir oynanış süresi bizlere sunuyor

Oynamayanların kesinlikle oynaması gereken,oynayanların da farklı seçimleri deneyerek farklı hikayeleri görmesi gereken bir oyun olan,sayısız ödüle layık görülmüş bu başyapıt sizlere yaz tatilinde çok güzel vakitler geçirtecek.

Witcher serisinin tamamına ve ek paketlerine steam üzerinden erişebilirsiniz

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir