Telefonunuzu temizlemek için asla kullanmamanız gereken işlemler

Kağıt havlular : Masanızın temizliği için uygun olabilirler, ancak bunları telefonunuzdan uzak tutmanızı öneririz. Kağıt havlu parçalanabilir bir yapıya sahip olduğu için telefonunuzu silerken parçalanıp yapışabilir bu telefonunuza daha da kötü bir görüntüye götürebilir. Kağıt havlular bile ekranınızda çizikler bırakabilir dikkatli olmanız gerekmektedir.

Pencere temizleyicisi : Aynalarınızı ve pencerelerinizi pencere temizleyicisiyle temizlersiniz iyi sonuçlar alabilirsiniz, bu nedenle telefonunuzda da kullanmak aklınıza gelmiş olabilir peki kullanmanız iyi olur mu? Yanlış! İçinde bulunan kimyasallar telefonunuza zarar verebilir bu sizin taşıdığınız telefonun ekran korumasına göre değişiklik gösterebilir.

Makyaj temizleyici : Bazı makyaj temizleyicileri, elektronik bir ekrana zarar verebilecek kimyasal maddeler içerebilir. LeBeau, makyaj temizleyicisinden kaçınmayı ve bunun yerine az miktarda suyla yumuşak bir bez yardımı ile kullanmanızı önermektedir.

Basınçlı hava : Telefonunuz hassas, bu nedenle telefonunuza yoğun miktarda hava üflemek, özellikle mikrofonunuza zarar verebilir. Apple gibi teknoloji şirketleri de özellikle basınçlı hava kullanmamaları konusunda uyarıyor .

Bulaşık sabunu : Bulaşık sabunu zararsız olsa da, bunları kullanmanın tek yolu onları suyla birleştirmekten geçmektedir. Çoğu telefon şirketi, suyu telefonunuzdan uzak tutmanızı önerir, bu nedenle dolayı sabun ürünleri kullanmak zararlı olmaktadır.Nemli bir bez ile telefonunuzu silmeniz önerilmektedir.

Parmak izi lekeleri nasıl temizlenir

Cildiniz sürekli yağ ürettiğinden dolayı parmak izi lekelerini önlemek zordur. Ekranınızı temizlemenin en güvenli ve etkili yolu mikrofiber bir bez kullanmaktır. Ekranın kusursuz bir şekilde temizlenmesi gerekiyorsa, mikrofiber bezi nemlendirmek için damıtılmış su kullanın ve ardından ekranınızı silin. Bu yöntem, telefonunuzun arkasına ve yanlarında da uygulanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir