Xiaomi’nin telefonları yakında ekran üzerinde parmak izi tarayıcıları kazanabilecek

Ekrandaki parmak izi tarayıcıları gittikçe yaygınlaşıyor, ancak Xiaomi’ye göre , çok yakında tüm akıllı telefonlarda standart bir özellik haline gelebiliyorlardı. 

İşler dururken, hem optik hem de ultrasonik ekran parmak izi sensörleri çoğunlukla premium cihazlarla sınırlıdır. Bunun nedeni, mevcut formlarında, tarayıcıların daha ucuz cihazlarda bulunan LCD ekranlarla uyumlu olmaması ve sadece amiral gemisi akıllı telefonlarda bulunan daha pahalı OLED panelleriyle çalışabilmesidir.

Son zamanlarda, Fortsense adlı bir şirket başarıyla LCD ekranlarla çalışan bir ekran parmak izi tarayıcı yarattı. Ve şimdi, Xiaomi bunun popüler özelliği öne çıkaran akıllı telefonlar oluşturmasına izin vereceğine inanıyor.

Aslında, ilk cihazların bu yılın sonuna doğru veya 2020 yılının başlarında geleceğini, bunun daha muhtemel zaman çizelgesi olduğunu belirtti.
Şu anda teknolojiden en fazla yararlanan akıllı telefonların ne olacağı henüz belli değil, ancak Xiaomi, ilk cihazların kesinlikle ABD’deki 300 dolara eşdeğer olan 2.000 RMB’den daha düşük maliyetli olacağını belirtti.


Xiaomi Mi 9 ekran parmak izi tarayıcısına sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir