The Witcher Kitaplar: Başlangıç Rehberi ve Okuma Sırası

Bu yılki Witcher TV dizisi çıkacak. Nilfgaardian zırhı biraz kırışık görünüyor, ancak Game of Thrones’un stillerine ve duyarlılıklarına yakınlığı nedeniyle şovda başarılı olmak için iyi para harcıadıkları belli oluyor. Ayrıca bu got hayranları izleyecek başka bir şey için tutuşuyor olsa gerek. Dolayısıyla, bu zamanı hazırlamak ve / veya geçmek için Witcher serisinin bir kitap serisine dayandığını ve bu kitap serisinin aslında oldukça iyi ve erişilebilir olduğunu ve hayatınızdaki Geralt şeklindeki deliği dolduracağını hatırlamak gerçekten işe yarıyor.

Ne yazık ki, bir, iki, üç kadar kolay değil ve kitapların derlenmesinin birkaç mini dizisi ve yolu var. Ancak, sizi düşündüş. Kısa bir genel bakış olarak, kitap serisi Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski tarafından yazılmıştır ve Weral olan Geralt adında bir adamı takip eder; doğaüstü yeteneklere sahip olan ve çocukluktan halkı tehdit eden savaş canavarlarına karşı eğitilmiş biri. Tabii ki, kitaplar bundan daha fazlası hakkında: bol miktarda drama, seks, politika ve hatta bazı komediler var, ancak merkezi yay Geralt’ı, ülkesi fethedilen ve eğitim harikası olan bir prenses olan Ciri’yi korurken takip ediyor.

Kılıç ve garip canavarlar istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Seri, Polonyalı bir fantazi dergisi için 80’lerde kısa öyküler dizisi olarak başladı hikaye, yeni fikirler ve yazarlar bulmak için rekabette üçüncü oldu. Hikayeler o kadar popülerdi ki, 90’larda başlayan ve sonunda hepimizin bildiği ve sevdiği oyunlara dönüşen tam uzunlukta romanlar ortaya koymaya başladılar.

Witcher Netflix TV Dizisi

Müthiş haber şu ki, kitapların yanı sıra sundukları her şey gibi, bu yılın ilerleyen saatlerinde çıkacak olan Netflix TV dizisinin küçük bir konusu da var. Henry Cavill’in Geralt rolüyle oynadığı, Daredevil yazarı Lauren Schmidt Hissrich’in yönettiği ve aynı zamanda sevimli at Roach’un da doğruladığı, başlangıçta ümit verici ve şimdi gerçekten iyi olmak için gerçek bir atış yapmış olan bir dizi geliyor. Şimdi ayrıca iştahınızı daha da artıracak bir bilgi vereceğim size. Dizisi, kitaplardan oldukça fazla yararlanacak bu yüzden diziye hazırlanmanın en iyi yolu kitapları okumak olaiblir.

Witcher Kitaplarına Yeniyseniz Nereden Başlamalısınız?

Evrende çok sayıda kitap ve kısa öykü bulunduğundan, nereden başlayacağınızı bilmek biraz zor, özellikle de bazıları yalnızca dizinin belirli bir başarı seviyesine ulaştıktan sonra İngilizce olarak yayımlandığından. Son Dilek ile başlamak isteyeceksiniz. Daha sonraları yayınlanırken, ilk uzun kitaptan önce yazılan hikayeleri içerir ve Kıta’yı fon olarak kurar. Ayrıca okuyucuya Geralt’ı ve bir büyücünün ne olduğunu ve ne yaptığını anlatır. Savaşan canavarları, bar odalarındaki kavgaları ve yatak odasından kaçanları okuyacaksınız.

Bu hikaye seti, oyunlarda göreceğiniz her şeyi tanıtıyor. Sapkowski, Geralt’ın sihir canavarlarını öldürdüğü gümüş kılıcını anlatıyor, dünya genelinde sık sık yozlaşmış hükümetleri betimliyor ve bir dizi karakterle tanışıyoruz. Bunlar arasında, yaşadığımız bu hikayeleri duyan Geralt’ın şair arkadaşı olan Karahindiba, Geralt’ın sıkıntılı bir ilişki başlattığı bir büyücü olan Yennifer ve Geralt’ın bir büyücüsü olan ve aynı zamanda Geralt’ın üçüncü noktası olan Triss, Yennifer ve Triss üçgeni sever.

İkinci kısa öykü koleksiyonu, Kader Kılıcı, takip etmeli çünkü burada, Ciri ile tanışıyoruz ve her bir hikaye ana romanlar önünde doğrudan yer alıyor.

Kitapları Okuma Sırası Nedir?

Öyleyse kısa öyküleri okudunuz ve Geralt ile etrafındakiler hakkında bilginiz var. Yaşadığı dünya ve insanlar, cüceler ve elfler arasındaki savaşlar hakkında daha fazla şey keşfettiniz – insanlar muzaffer ve şimdi diğer ırklar daha küçük türler olarak görülüyor – ve şimdi dişlerinizi büyük destanda batırmak istiyorsunuz. Kitapların geri kalanını, yayınlandıkları sırayla okumanın en iyisi olacağını düşünürsünüz, ancak yakın zamanda yayınlanan , Season of Storms, The Last Wish’ın hikayeleri içinde yer almaktadır. Dürüst olmak gerekirse, Witcher’ın sunduğu her şeyi tecrübe etmek istiyorsanız, Season of Storms’u okumanıza değecektir, çünkü gerçekleşen olaylar ana yayın ayrılmaz bir parçası değil, ama gerisinde ne olacağına dair bazı tohumlar ekiyor.

Aksi halde, yayınlandıkları sırayla kitapları okuyun: Elflerin Kanı, Muhakeme Zamanı, Ateş Vaftizhanesi, Yutkunma Kulesi ve Gölün Hanımı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir