UNCHARTED™ Legacy of Thieves Collection İncelemesi

Naughty Dog tarafından yapılıp geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment Europe tarafından yayımlanan UNCHARTED™ Legacy of Thieves Collection 28 Ocak 2021 tarihinde biz oyuncuların karşısına çıktı. Uncharted gibi oyuncuların zihninde yer eden bir serinin çıkan bu koleksiyonu yeni bir oyun değil. Ancak sizlere sunduğu deneyimler, sizleri yeni bir oyun oynuyormuş gibi hissettirmeyi başarıyor. Gelin bu güzel koleksiyonu beraber inceleyelim. Öncelik koleksiyonun içeriğinde serinin Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu ve Uncharted: Kayıp Miras adlı oyunları bulunuyor. Serinin bu iki oyunu daha önceki tarihlerde çıkmış olsa da hala oyuncuların gözdelerinden biri olmaya devam ediyorlar.

Şimdi ise koleksiyondaki oyunların hikayelerine kısaca değinelim. İlk olarak Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu, ana karakterimiz olan Nathan Drake, serinin üçüncü oyunu olan UNCHARTED 3: Drake’s Deception’daki olayların ardından hazine avcılığını büyük ölçüde bırakır. Ancak ana karakterimiz, kardeşinin yardım teklifini reddedemez ve kardeşi ile beraber Madagaskar’ın keşfedilmemiş ormanlarının içerisindeki bir korsan ütopyası Libertalia’yı aramaya başlarlar. Koleksiyondaki bir diğer oyun olan Uncharted: Kayıp Miras’ ın konusu ise UNCHARTED 2: Among Thieves‘ den de tanıdığımız Chloe Frazer, eski bir eseri korumak için işinin ehli ve oldukça ünlü bir paralı asker olan Nadine Ross’dan yardım almalı ve Hindistan’ın Batı Gat dağlarında Ganesh’in Altın Fildişi’ ni bulmalıdır.

Koleksiyonun getirdiği yeniliklere değinmeden önce belirtmeliyiz ki oyun içi oynanışta herhangi bir değişikliğe gidilmemiş. Uncharted: Kayıp Miras ve Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu’nun oyun içi oynanışları gayet güzeldi. Bu yüzden yapımcılar iyi olan bir şeyi değiştirmek istememiş olabilirler. Ancak serinin içindeki iki oyun, Playstation 5’ e çıktığından dolayı Playstation 5’ in sunduğu özellikleri içlerinde bolca bulunduruyorlar. Örneğin oyun içi sahne geçişleri, açılıp kapanma hızları bir hayli hızlı olmuş. Tabi ki koleksiyondaki oyunlar Dual Sense’ in Uyarlanabilir Tetik ve Dokunsal Geri Bildirim desteklerine de sahip. Bu sayede oyunun içinde çok daha gerçekçi bir deneyime sahip oluyorsunuz. Silahlardaki direnç, araç sürüşlerindeki gerçekçilik oyuna gayet iyi yansıtılmış ve hissettirilmiş. Görüntü konusuna da gelirsek oyunlar önceden de gayet iyi bir kaliteye sahipken Playstation 5’ e çıkmalarından dolayı kaliteleri çok daha iyi olmuş. Ayrıca koleksiyon içindeki oyunlara geliştiriciler, biz oyuncular için üç adet yeni ayar eklemişler. Bunlar Gerçekçilik, Performans ve Performans+. İhtiyacınız veya zevkinize göre seçebileceğiniz bu ayarlar ile oyun deneyiminizi bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Koleksiyon ile gelen bir diğer yenilik ise üç boyutlu ses desteği. Bu özellik sayesinde sesleri çok daha gerçekçi duyabilir ve oyunu daha derinden hissedebilirsiniz. Koleksiyon hakkında son sözlerimizi söylemek gerekirse koleksiyon gayet başarılı olmuş. Bu arada belirtmek isteriz ki koleksiyon içindeki iki oyunda Türkçe altyazı ve dublaja sahip. Eğer böyle oyunları seviyor ve yeni nesil grafiklerle oynamak istiyorsanız bu ürüne bir göz atmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir