Vivo 120 W Hızlı Şarj Teknolojisi

Oppo ve Huawei, süper hızlı şarj teknolojisi sayesinde geçen yıl göze çarpıyorlardı, ancak Vivo bundan daha iyisini yapabileceğini düşünüyor.

Şirket,120 watt hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalıştığını açıklamak için Weibo’ya gitti. Bu, P30 Pro’yu bir saatten fazla şarj eden Huawei’nin 40 watt şarjından üç kat daha hızlı çalışmaktadır. Ayrıca,50 V maksimum hıza ulaşmayı vaat eden Oppo’nun Süper VOOC şarjından iki kat daha hızlı olucak.

Daha özel olarak, Vivo 120 watt hızlı şarj teknolojisinin 4.000 mAh bataryayla bir telefonu yalnızca 13 dakikada şarj edebildiğini söylüyor. Bu yüzden,uyumlu bir telefon ile piyasadaki hemen hemen her cihazın yüzde 50’ye ulaşmasından önce tamamen şarj olur.

Vivo, piyasaya sürülme zaman çizelgesiyle ilgili herhangi bir ayrıntı açıklamamıştır. Firma Weibo iletisinde “Vivo 5G” etiketini kullandı, bu da yaklaşmakta olan 5G cihazında göreceğimizi ileri sürdü.

Xiaomi bu yılın başlarında da 100 watt hızlı şarj gösterdiği gibi süper hızlı şarj üzerinde çalışan artık tek firma olmayacaktır. Şirketin bir videosunda 17 dakika içinde yüzde 100 isabet eden 4.000mAh bataryalı bir telefon gösteriliyor. Başka bir deyişle, ultra hızlı şarj 2020’nin belirleyici trendlerinden biri gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir