Yeni Nvidia Shield, Google Stadia destekli olabilir

Nvidia Shield söylentileri etrafındaki spekülasyonlar yoğunlaşıyor. Google’ın geliştirici araçlarının yükseltilmiş bir Nvidia Shield TV’ye atıfta bulunmasından sadece birkaç gün sonra, sahnenin arkasında ilk düşündüğümüzden daha fazlası olabileceği görülüyor.

The Digital Fix’e konuşan anonim bir kaynak, Nvidia Shield TV yenilemesinin bu yıl gelmeyeceğini, ancak Kasım ayında, geleneksel oyun konsollarına uygun fiyatlı bir alternatif sunmayı umduğu gelecek video oyun yayın platformu olan Google Stadia’nın da piyasaya sürüleceğini iddia etti.

Google Stadia’nın Kasım’da piyasaya çıkacağını biliyoruz ve dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve hatta Google Pixel akıllı telefonlar dahil olmak üzere çeşitli cihazlara geleceğini biliyoruz.

Stadia’nın vaadi, oyunları harici bir sunucuda çalıştırmak , ancak programı çalıştırmak için bazı minimum donanım özellikleri gerek.

Stadia’nın Google Chromecast stream dongle’ında da iyi oynayacağını biliyoruz ve Google’ın yaklaşmakta olan oyun hizmetiyle Android ekosistemini güçlendirmek için ortak bir çaba harcadığı anlaşılıyor.

Görünüşe göre,  yeni Nvidia Shield’in denetleyicisiz bir modelde geleceğini ve Stadia’nın piyasaya sürülmesinden önce sipariş etmek için hazır olan Google Stadia denetleyicisiyle uyumlu olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir