WhatsApp dört yeni özelliği kullanıma sundu !

WhatsApp, uzun zamandır üzerinde çalıştığı dört yeni özelliği kullanıma sundu. Özelliklerin dağıtımının bölge bölge yapılması nedeniyle kullanıcıların bu özellikleri kullanmaya başlaması için sürecin tamamlanmasını beklemeleri gerektiği ifade edildi.

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’a uzun zamandır beklenen özellikler nihayet gelmeye başladı. WhatsApp’ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı dört yeni özelliğin hizmete sunulmasıyla kullanıcılar, yenilenmiş ve daha da gelişmiş bir WhatsApp deneyimi yaşamaya başlayacaklar.

İncelememize göre WhatsApp’ın kullanıma sunacağı özelliklerden sadece bir tanesinin çok ciddi bir işlevi yok ancak buna rağmen diğer üç özellik, anlık mesajlaşma uygulamasına büyük yenilikler getiriyor.

PARMAK İZİ KİLİDİ

WhatsApp‘in kullanıma sunduğu belki de en önemli özellik, parmak izi kilidi olacak.  WhatsApp’a eklenen bu özellikle kullanıcılar, uygulamaya sadece parmak izlerini okutarak girebilecekler. Bu özellik, kullanıcıların bilgi güvenliğini ciddi anlamda arttıracak gibi gözüküyor.

 

SES KAYITLARININ OTOMATİK OYNATILMASI

Pek çok WhatsApp kullanıcısı sesli mesaj göndermeyi seviyor. Ancak sesli mesajlar bugüne kadar otomatik olarak oynatılamıyordu. Son güncellemeyle birlikte kullanıcılar, karşı tarafın gönderdiği sesli mesajları tek bir tuşa basarak art arda oynatabilecekler.

“FACEBOOK’TAN WHATSAPP” ETİKETİ

Facebook, bozulan imajını düzeltmek için sahip olduğu Instagram ve WhatsApp platformlarıyla Facebook’u daha çok ilişkilendireceğini duyurmuştu. Gerekenler yapılmış ki  şimdi WhatsApp’ta da Facebook ibaresi görülmeye başlanacak. Uygulamanın “Ayarlar” bölümünün alt kısmında bundan sonra “WhatsApp from Facebook” (Facebook’tan WhatsApp) ibaresi görülecek.

SIK SIK İLETİLEN MESAJLAR ETİKETİ

Sosyal medya ve anlık mesajlaşma uygulamaları sahte mesajların yayılması için etkili bir yer haline geldi. Hal böyle olunca da geliştiriciler, sahte mesajların yayılmasını engellemek amacıyla yeni bir uygulamayı hizmete sunmaya başladı. Bu hizmetle birlikte bundan sonra iletilen mesajlarda yeni bir etiket bulunacak ve bu sayede kullanıcılar, bir mesajın ne kadar sık iletildiğini anlayabilecekler.

WhatsApp, tüm bu özellikleri kullanıcılarına bölge bölge sunmaya başladı. Bu da yeni özelliklerin tüm kullanıcılara aynı anda gelmeyeceği ve sürecin biraz zaman alabileceğini gösteriyor. Özelliklerin Türk kullanıcılara ne zaman sunulacağı da henüz netleşmiş durumda değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir