WhatsApp’ta konum nasıl paylaşılır?

İstediğiniz kişiye veya kişilere mevcut konumunuzu veya canlı şekil de konum bildirin

WhatsApp’taki en kullanışlı araçlardan biri canlı konumunuzu kişilerinizle paylaşma yeteneğidir, böylece kolayca buluşabilir ve birbirinizi bulabilirsiniz.

Ancak, konumunuzu paylaşma seçeneği biraz gizlidir, bu nedenle WhatsApp’ta yeniyseniz ya da harika özelliği bilmiyorsanız, bunun nasıl yapılacağı hakkında hiçbir fikriniz olmayabilir.

Bu nedenle, telefonunuzdaki WhatsApp’taki canlı konumunuzu nasıl paylaşacağınız konusunda size yardımcı olmak için bu kullanışlı küçük kılavuzla karşılaştık.

Bu özelliğin WhatsApp Web’de çalışmadığından bahsetmeye değer, bu nedenle yalnızca telefonunuzda uygulamayı kullanırken konumunuzu paylaşabilirsiniz.

WhatsApp’ta konum nasıl paylaşılır?

Yapmanız gereken ilk şey, konumunuzu paylaşmak istediğiniz kişiyle sohbeti açmak.

Metin kutusunda, ataş simgesini bulun ve seçin. Bu, resim veya dosya gönderme de dahil, mesaja ekleyebileceğiniz farklı şeylerin bir menüsünü getirir.

Açılan seçeneklerden biri ‘Yer’. Bunu seçtiğinizde konum ekranına yönlendirilirsiniz.

Bunu daha önce yapmadıysanız, telefonunuzun konum izleme özelliklerini kullanmak için WhatsApp’a izin vermeniz gerekir  ancak bunu yalnızca ilk defa yapmanız gerekir.

Artık, canlı konumunuz (tam olarak nerede olduğunuz ve taşındığınızda güncellenecek olan) ve yakınınızdaki yerler dahil, paylaşabileceğiniz konumların bir listesini alacaksınız.

Bu yerlerden birini seçin; ne kadar süreyle yapmak istediğinizi – 15 dakika, bir saat ya da sekiz saat  hem de konum payıyla birlikte bırakacağınız herhangi bir mesajı seçeceksiniz.

Diğer kişi veya kişilerin konumunuzu görmesi için hazır olduğunuzda, ekranın sağ alt köşesindeki mavi renkli ‘gönder’ okuna bastığınızda konumunuz paylaşılacaktır.

Unutmayın, görüşmenizdeki diğer kişi veya kişiler kendi konumunuzu kendi paylaşımlarını paylaşmadan görebilirler, bu nedenle güvende olmayı ve konumunuzu yalnızca tanıdığınız kişilerle paylaşın.

Android konum nasıl paylaşılır?

Yapmanız gereken ilk şey, konumunuzu paylaşmak istediğiniz kişiyle sohbeti açmak. Ve sohbette metin yazılan alanın sağ tarafında bulunan ataş işaretine tıklayınız. Sonrasında Açılan pencerede Konum seçeneğine tıklayınız.

Sonrasında konum uygulamasını açılması için GPS veya KONUM özelliğiniz açık olması gerekmektedir. Konum özelliğiniz kapalı ise konum özelliğini açınız.

Son olarak ise isterseniz canlı konumunuzu Mevcut Konumu Paylaş seçeneğini seçerek kaç saatlik veya 15 dakikalık seçeneğini seçerek güncel zamanlanmış konum göndermiş olursunuz.

Şu anki Konumu Gönder Seçeneği ise bulunduğunuz alanın 1 kere konumunu gönderirsiniz.

iOS konum nasıl paylaşılır?

Yapmanız gereken ilk şey, konumunuzu paylaşmak istediğiniz kişiyle sohbeti açmak. Sohbette metin yazılan alanın Sol tarafında bulunan + işaretine tıklayınız.

Sonrasında Açılan pencerede Konum seçeneğine tıklayınız.

İstediğiniz kişiye mevcut konumu paylaşabilir veya zamanlı konum gönderebilirsiniz. WhatsApp’ın bu önemli ve harika özelliğini kullanmak için hazır olmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir