Windows 10 güncellemesi şifre sona erme politikalarını ortadan kaldıracak

Windows 10 ve Windows 10 Server için en son yapılandırma temel ayarları şifre son kullanma politikalarını ortadan kaldıracaktır

Microsoft , Windows 10 v1903 ve Windows Server v1903 için yapılandırma taban çizgisi ayarlarının taslak sürümünün yanı sıra, Windows 10 Mayıs güncellemesinden başlayarak parola sona erme politikalarını ortadan kaldırma planını açıkladı.

Bu politikalar kaldırıldıktan sonra kuruluşlar, bunları çok faktörlü kimlik doğrulama, şifreleri tahmin etmeye yönelik saldırıların tespiti, girişimlerde anormal oturum açma tespiti ve yasaklı şifre listelerinin uygulanması gibi modern ve geliştirilmiş şifre güvenliği uygulamalarıyla değiştirmelidir.

Microsoft, bu önerilere ilişkin daha fazla bilgi verdi ve şunları söyledi: “Bu alternatifleri öneriyoruz, ancak Windows’un yerleşik Grup İlkesi ayarlarına dayanan ve müşteriye özel değerleri içeremeyen önerilen güvenlik yapılandırması taban çizgilerimize ifade edilemez veya uygulanamazlar. ” 

 • Microsoft, parolaların süresinin dolmasına artık Windows 10 için kullanışlı olmadığına karar verdi
 • İşyerinde parola paylaşımının tehlikeleri
 • Microsoft açık veri iletimini genişletiyor

Şirketin ana danışmanı Aaron Margosis’e göre, şifre son kullanma mekanizması hatalı bir savunma yöntemidir, çünkü bir şifre çalındığında, şifre sona erdiğinde olduğu gibi derhal azaltma önlemleri alınmalıdır.

Şifre sona erme politikaları

Microsoft, kısa süre sonra kaldırılacak olan parola sona erme politikalarının yalnızca bir parolanın çalınması olasılığına karşı, halen geçerli ve yetkisiz bir kuruluş tarafından kullanılma olasılığına karşı bir savunma olduğunu da belirtti.

Temel olarak şirket, kuruluşların kendi rehberliğine aykırı olmadan ihtiyaçlarına en uygun güvenlik önlemlerini seçmelerine izin veriyor.

Yakın zamanda yayımlanan güvenlik temel taslağı, yerleşik yönetici ve konuk hesaplarının uygulanmasının varsayılan olarak devre dışı bırakılmasını da önerir. Yöneticiler, gerektiğinde ilkenin kaldırılmasının, bu hesapların varsayılan olarak etkinleştirileceği anlamına gelmemesine rağmen, iki hesabı etkinleştirebileceklerdir.

Bunun sadece bir taslak yayın olduğunu ve sonuçlandırılmadan önce bazı şeylerin değişebileceğini aklınızda bulundurmaya değer, çoğu uzman kuruluşların hesaplarını güvence altına almanın bir aracı olarak şifre sona erdirme politikaları geliştirdiği konusunda hemfikir.

İlgili ürün: Microsoft Windows 10 Home

Bizim kararımız :

Ekim 2018 Güncelleştirmesi ile Windows 10, her zamankinden daha kullanışlı ve güvenli olup, size zamandan ve huzursuzluktan tasarruf etmenin yanı sıra işe odaklanmanız için de gerçekten özellik kazandıracak özellikler sunar. Tabii ki, iyileştirme için her zaman yer var, ancak Windows 10 şimdiye dek olduğundan daha iyi ve sürekli bir güncelleme ile gelişmeye devam ediyor.

İÇİN

 • Başlat menüsü geliştirmeleri
 • Eylem Merkezi, Cortana kullanışlıdır
 • Edge gelişmeye devam ediyor
 • Windows Merhaba daha hızlı, daha kolay
 • Zaman çizelgesi gerçekten yararlı

KARŞISINDA

 • OneDrive’ın işe ihtiyacı var
 • İyileştirmeler de sorunlara neden oluyor
 • Bazı değişiklikler eksik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir