Apple AirPods 3, bu yıl bir harika yeni özellik ile gelecek

Beş hafta önce, Apple yeni bir AirPod çifti duyurdu. Güncelleme büyük ölçüde memnuniyetle karşılandı, ancak birçoğunun umut ettiği büyük güncellemeden çok uzaktı. Bununla birlikte, DigiTimes tarafından hazırlanan yeni bir raporda , Apple’ın bu sonbaharın başlarında üçüncü nesil bir çift tanıtabileceği öne sürülüyor.

Yeni AirPod’lar gürültü azaltmaya neden olabilir 

Endüstri kaynaklarına göre, yeni nesil AirPod’lar Tayvan merkezli Inventec ve Çinli şirket Luxshare Precision tarafından ortaklaşa üretilecek. Bu ikisi tam olarak hane halkı adları değil, mevcut nesil AirPod’ları üretmekten sorumlu şirketlerdir.

Gerçek özellikler ile ilgili olarak, raporda verilen detaylar minimumdur. Bununla birlikte, birincil yeni özelliğin dahili gürültü iptali olması önerilmektedir.

DigiTimes bugün başka bir bilgi vermedi, ancak son birkaç ay boyunca, bu yıl iki AirPod bültenine, geçen ayın ilkbahar lansmanına ve bu düşüşün ayrı bir sürümüne işaret eden benzer raporlar ortaya çıktı.


İkinci nesil AirPods

Örneğin, Tipster Steve Hemmerstoffer, Şubat ayında Apple’ın AirPods’in Mart ayında piyasaya sürülmesinin kablosuz şarj davası etrafında merkez olacağını doğru bir şekilde öngörüyordu . Öte yandan, önümüzdeki sonbaharda piyasaya sürülecek olan yeni bir AirPod çifti serisine yeni renk seçenekleriyle sunulacak.

AirPods 3’ten başka neler beklenebilir?

Geçen yılın Haziran ayında Bloomberg , Apple’ın bu yılki bir çift prim AirPod için planlarını ayrıntılandıran bir rapor yayınladı . Kesin bir zaman çizelgesi sağlanmadı, ancak parça beklenen fiyat artışını haklı çıkaracak bir dizi potansiyel özelliği listeledi.

Bugünün raporunda olduğu gibi, gürültü artırma birincil ilavelerden biri olarak listelenmiştir. Bu, görünüşte suya direnç ve yerleşik bir kalp atış hızı monitörü içerebilecek sağlıkla ilgili bazı özelliklerin eşlik etmesine eşlik edecek. Apple’ın ayrıca AirPod’ların bağlı bir cihazdan kullanılabileceği aralığı genişletmeye çalıştığı söyleniyor.

Diğer söylentiler ve raporlar, yeni nesil AirPod’ların ince bir yeniden tasarım getireceğini ileri sürdü. Daha spesifik olarak, buzlu cam benzeri bir kaplamanın beklenmesi bekleniyor. Bu görünüşte kavrama iyileştirir ve kayganlığı azaltır, böylece yeni AirPod’ları kulaklarınızdan düşmeye daha az eğilimli hale getirir.

Ayrıca, yeni bir Bluetooth bağlantı yongası ve genel ses kalitesinde iyileştirmeler içermesi gereken genel dahili güncellemeler de bekleniyor. Etrafta dolaşan bir söylenti, bir sonraki AirPod’ların sadece 15 dakikada pil yüzdesini% 0 ile% 100 arasında alan daha güçlü kablosuz şarjı destekleyeceğini ileri sürdü.

Apple, AirPods 3 ve AirPods 3 Pro modellerini hazırlıyor olabilir.

DigiTimes’ın ilk raporundan sadece birkaç saat sonra  , Apple analisti Ming-Chi Kuo  şimdi Apple’ın 4Q19-1Q20” zaman dilimi boyunca iki yeni AirPod çifti başlatmasını beklediğini açıkladı ; bu, yeni aksesuarların Ekim ayının başlarında herhangi bir noktada ortaya çıkabileceğini gösteriyor. 2019 ve Mart 2020’nin sonları.

Bu yeni modellerden biri görünüşte şu anda satışta olan AirPod’lar üzerinde küçük bir güncelleme olacak. Bunun ne tür bir yükseltme yapacağı belli değil, ama Kuo sürümün bugün görülen 159 dolarlık başlangıç ​​fiyatını koruyacağına inanıyor – kablosuz şarj davasıyla muhtemelen 199 dolar olacak.

Öte yandan, ikinci çift görünüşte daha yüksek bir fiyat etiketi ile eşlik edecek olan ‘tamamen yeni bir tasarım’ getirecek. Muhtemelen, bu, yukarıda bahsedildiği gibi, gürültü azaltma ve suya dayanıklılık dahil olmak üzere çok çeşitli yeni özelliklerin olacağı anlamına gelir.
MingChi Kuo, AirPods’un gönderilerinin 2019 yılında 52 milyon adede ulaşmasını bekliyor. Bu rakamın 2020’den 75 milyona çıkması bekleniyor. Artan talebin üstesinden gelmek için, Apple’ın yer tasarrufu sağlayacak, maliyetleri düşürecek ve üretim verim oranlarını artıracak her iki AirPod seti için yeni bir paket içi sistem tasarımına geçeceğine inanılıyor.

Tarafından işaret edildiği gibi Bloomberg ‘in Mark Gurman Apple geçen ay başlatılan AirPods başlangıçta yanında, Eylül 2018 yılında serbest bırakılması için planlanan iPhone XS ve iPhone XR cihazlar. Apple bunu resmi olarak onaylamadı, ancak iptal edilen AirPower şarj matındaki sorunlardan dolayı olduğu söyleniyor . Görünüşe göre, AirPod’lerin şarj çantası özel teknolojiden yararlanıyordu, ancak AirPower’ın komplikasyonları Apple’ı Qi standardını kullanarak yeniden işlemeye zorladı. 

İşler planlandığı gibi gitmiş olsaydı, bu yıl sonra başlatılacak olan yeni AirPod’lar söz konusu olmazdı. Ancak, 2019’un sonunda, Apple’ın en son AirPods’unun sadece 9 aydır piyasada olacağı göz önüne alındığında, AirPods 3 ve AirPods 3 Pro’nun (ya da Apple’ın pazarları) Kuo’nun sonuna gelmesi muhtemel görünüyor. Mevcut nesil AirPod’ların gelmesinden bir yıl sonra, Mart ayında markanın yıllık bahar etkinliğinde zaman dilimi yayınladı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir