Windows 10 Oyun Çubuğuna, kare hızı sayacı dahil harika yeni özellikler geliyor

Windows 10’un Xbox Game Bar’ı yeni akıllı özelliklerin tanıtımına yeni bir tanıklık etti: bir kare oranı sayacı ve bir başarılar yerleşimi.

Eski, geçerli karelerinizi saniyede görüntüler; böylece, oynatmakta olduğunuz oyunun ne kadar sorunsuz (veya sarsıcı) çalıştığını görebilirsiniz ve Xbox başarıları yerleşimi, bir bakışta kilidini açtığınızı görüntülemenizi sağlar.

Bunlar, oyuncuların bir süredir istedikleri hoş dokunuşlar ve Xbox Live’ın kurumsal başkan yardımcısı Mike Ybarra’ın (ve diğer birçok Xbox ürününün) tweetine göre, bu özellikler artık Oyun Çubuğunda mevcut.

Ya da en azından Microsoft Mağazasından güncelledikten sonra Oyun Çubuğundalar. Ancak, kişilerin uygulamayı güncelledikleri etkisine ilişkin çevrimiçi diğer yorumları da (bu Twitter dizisi dahil) gördük, ancak henüz bu yeni yetenekleri görmüyoruz.

Çıkıyor mu?

Bu yüzden, bu şimdiye kadar sadece kısmen açılmış veya muhtemelen yalnızca Windows önizleme test cihazlarında (veya belki de sadece hızlı zil sesiyle) mevcut olabilir. Ne yazık ki, kullanılabilirliğin kesin durumu hakkında henüz bir açıklama yapılmamıştır.

Yine de, eğer bu güzelliklere sahip değilseniz, görünüşte teslim edilmenin zirvesinde olduklarından emin olabilirsiniz.

Xbox Game Bar, Spotify ve genel olarak ses için ekstra kaplama seçenekleri ve güçlü bir Arayan Grup (LFG) özelliğinin tanıtılması gibi son zamanlarda düzenli olarak güncellemeler almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir