Windows 10X sızıntısı, yalnızca çift ekranlı cihazlar için olmadığını gösteriyor

Microsoft’un yeni sürdüğü Surface Neo’yla birlikte sunulan ve bu tür çift ekranlı aygıtlar için optimize edilmiş Windows işletim sistemi Windows 10X’in görünüşte geleneksel dizüstü bilgisayarlara da gelmesi bekleniyor.

Bu bilgi, Windows 10X’te ve Twitter’da gerçek bir Microsoft sızıntısı çeşmesi olan WalkingCat’ın belirttiği gibi, Windows 10X’te oldukça ayrıntılı bir şekilde ayrıntılara giren sızan Microsoft belgelerinden geliyor.

Belgeler o zamandan beri şaşırtıcı bir şekilde kapatıldı, ancak MS Power User’dan (ve başka bir ağın diğerlerinden başkalarından) içeriği alıp yayınlamayı başaramadı.

Belirtildiği gibi, en büyük açıklamalardan biri, Windows 10X’in (aynı zamanda Santorini kod adıyla da adlandırılır) yalnızca çift ekranlı cihazlar için tasarlanmadığı, ayrıca gelecekte geleneksel (dizüstü bilgisayar) dizüstü bilgisayarlara da geleceğidir.

Bu nedenle, belgeler işletim sisteminin kullanımda olan aygıta uyarlanabileceğini ve hem kapak hem de katlanabilir (çift ekranlı) dizüstü bilgisayarlar için Windows görev çubuğunun aynı temel modelinin bulunacağını açıklamaktadır – ancak değiştirilebilir nitelikte olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir