Witcher dizisinden haber var!

Netflix, Twitter adresinden merakla beklenen diziye dair görseller paylaştı.

Netflix‘in uzun zaman önce duyurduğu, geçtiğimiz zamanlarda belirttiklerine göre “Netflix’in en büyük bütçeli yapımı.” olacak olan The Witcher için yeni görseller Netflix’in Twitter adresi üzerinden yayınlandı.

Yayınlanan görsellerde Rivialı Geralt karakterini oynayacak olan Henry Cavill, Wengerbergli Yennefer karakterini oynayacak olan Anya Cholatra ve Ciri karakterini oynayacak olan Freya Allan‘ın posterleri yer aldı.

Hali hazırda dizi hakkında bildiklerimizden bahsedecek olursak, 8 bölümlük sezonlar halinde yayınlanacak olan dizi, Polonyalı yazar Andrzej Sapkovski‘nin orjinal Witcher serisi kitaplarından uyarlanacak. Yani tam olarak oyunlarda gördüğümüz karakter tiplerini göremeyebiliriz. Çünkü çoğu karakterin oyundaki modellemeleri, kitaptaki betimlemeleriyle az ya da çok farklılık gösteriyor. Tam da bu yüzden olacak ki kitaptaki betimlemeye uyduğunu düşündüğüm Anya Cholatra’nın Yennefer rolüne yakışmadığını düşünen büyük bir kitle bulunuyor.

Lauren Schmidt Hissrich tarafından yazılan ve yönetilen dizinin, hikayenin neresinden başlayacağı ise henüz muamma. Witcher kitaplarının ilk ikisinin küçük hikayeler olarak devam etmesi, üçüncü kitapta roman dizimine geçmesi bu muammada ki en büyük sebep.

Yazar aynı zamanda bu dizinin küçük çocuklar için olmadığını belirten bir açıklama da yaptı. Bu açıklamayı da dizide bolca kan ve şiddet göreceğiz diye yorumlayabiliriz.

Mayıs ayındaki Instagram gönderiminde, eski Süpermen aktör Cavill, gösterinin çekilmesinin sarıldığını doğruladı. Ünlü aktör gönderisinde: “Witcher’ın 1. Sezonu sonunda sona erdi. Burada bir suratı çekmeme rağmen inanılmaz bir yolculuk oldu! Oyuncular ve mürettebat yorulmadan çalıştı, herkes . Hepinizle daha fazla gurur duyamazdım.”

En yakın takımımdan bahsetmişken. Jacqui, Ailbhe ve Leah, Witcher’ı hayata geçirmek için  saatler çalıştıran olağanüstü usta profesyonellerdir, Geralt’ı ayarlamayı ve geliştirmeyi hiç bir zaman bırakmadılar. Bu yolculuğu iyi bir hale getirdiğiniz için teşekkürler.

Netflix cephesinden net bir yayınlanma tarihi gelmese de, sızan bilgilere göre yayıncı platformun diziyi bu yılın son ayında yayınlamayı planlıyor gibi görülüyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir