WWE 2K22 İncelmesi

Geliştiriciliğinin Visual Concepts ve yayımcılığının ise 2K tarafından yapılan WWE 2K22, 8 Mart 2022 tarihinde PC, Playstation 4/5, Xbox One ve Xbox X /S serilerinde çıkışını yaptı. Serinin birçok hayranı bu sene çıkacak olan oyunu merakla bekliyordu. Çünkü WWE 2K20, oyun dünyasında kalıcı bir yer edinememiş ve oyun pazarında çok da etkili olamamıştı. Bu sebeple 2K seriye bir yıl ara vermiş ve şimdi ise canavar gibi bir oyun olan WWE 2K22 ile karşımıza çıktı.

Öncelikle oyuna başladığınızda sizleri bir WWE yıldızı olan Drew Gulak önderliğinde bir eğitim sizleri bekliyor. Kısa sürede oyun kontrolleri üzerinde bir hakimiyete sahip olabileceğiniz bu eğitim sayesinde artık ringlere çıkmaya hazır hale geliyorsunuz. WWE 2K22, s erinin önceki oyunlarına kıyasla çok daha temiz bir oynanışa sahip. Tabi ki daha detaylı kombolara yapabilmek için oyunda bir süre geçirip alışmanız gerekiyor. Ancak normal dövüş standartlarını karşılayacak yeteneği hemen elde etmiş oluyorsunuz. WWE 2K22, oyuncular için birçok farklı mod barındırıyor. Bunlardan ilki eskiden MyCareer olarak adlandırılan ve şimdi ise MyRise olan mod. Bu modda karakterinizi kadın veya erkek olarak oluşturabilir ve WWE dünyasında kariyerinizi sıfırdan en tepeye olacak şekilde ulaştırabilirsiniz.

Bir diğer mod ise MyGM modu. Bu modda kendi kadronuzu oluşturup yükselebilirsiniz. En çok hoşuma giden modlardan bir diğeri ise Showcase modu. Bu modda Rey Mysterio’nun kariyerinde dönüm noktası olan bazı dövüşlerin tekrarını canlandırıyorsunuz. Adeta bir belgesel tadında olan bu mod oyuna ayrı bir hava katmış. Son olarak oyunda karşılaşacağınız mod ise MyFaction. Bu modda kartlar ile düzenleyebileceğiniz dört kadın ve dört erkekten oluşan bir takım kurmaya çalışıyorsunuz. Tüm bu saydığımız modlar özelleştirilmiş modlardı. Bunun dışında elbette hızlı maçlara katılabilir ve eğlenceye direk müdahil olabilirsiniz. Oyun ayrıca son nesil oyun konsollarına da çıktığından dolayı görüntü kalitesi gerçekten güzel. Oyunda bulunan müzikler sizi gaza getiriyor. Ancak müziklerin 12 adet bulunması ilerleyen zamanlarda bir döngüye sebep oluyor. Oyun hakkında son görüşlerimizi söyleyecek olursak yapımcılar bir sene ara vermek ile gayet yerinde bir karar vererek bizlere bu güzel oyunu oynama fırsatı vermişler. Eğer bu tür oyunları seviyorsanız ya da direk WWE hayranı iseniz oyunu oynamanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir