Yeni özellikleri ve daha ucuz fiyatı ile Xiaomi Mi Band 4 tanıtıldı

Xiaomi üzeirnde çalıştığı yeni akıllı saati Mi Band 4’ü Çin’de gerçekleşen bir etkinlikte duyurdu

Akıllı Saatin tasarımı önceki modellerle hemen hemen aynı gibi. Tasarım olarak Mi Band 2 ve 3 teki ana ekran şekli korunmuş. Mi band 3’teki kontorl butonu ise ekranın içine gömülü halde kullanıcılara sunulmuş.

Ancak bu modelde en çok dikkat çeken detay ise ekranın renkli oluşu. Mi Band 2 ve 3 teki tek renk led ekran, bu modelde 16 bin renk destekli 240×120 çözünürlüklü bir AMOLED ekrana dönüşmüş durumda. Bu şekilde saat arayüzü renkli bir şekilde özelleştirilebiliyor.

Bunun dışındaki yenilikler ise sesli asistan, 135mAh batarya (Haftalarca süren şarj ömrü sağlıyor.), Bluetooth 5.0 desteği ve 50 metreye kadar su geçirmezlik olarak sıralanabilir.

Fiyat konusnda herkesi şaşırtan Xiaomi cihazı 24 dolar gibi bir fiyattan satışa sunacağını belirtti. NFC özelliğine sahip üst modeli 33 dolar ve Marvel ile yapılan anlaşma sonucu özel avengers tasarımlarına sahip olan modeller ise 50 dolardan satışa sunulacak. Mi Band 3 bu özelliklerden bir çoğuna sahip olmamasına rağmen 24 dolardan daha pahalı bir fiyatla satışa sunuluştu.

Şirketin bu saatlerden ne kadar gelir elde edeceği ise tüm dünyada satışa çıktıktan sonra belli olacak. Aşağıdaki videodan tanıtım videosunu izleyebilirisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir