Yeni Taktik Savaşları(Team Fight Tactics) şampiyonu belli oldu!

İkonik savaşçı, Ejderha kökenli bir Muhafız birimi olacak.

Pantheon’un oyuna eklenmesi bir günlük değil iş değil tabii ki ve zaten Riot’un LoL’ün ikonik mızrak ve kalkan savaşçısını yenilemesi, bu konu hakkında bazı dedikodulara sebep olmuştu.Duyuru olarak ise, Perşembe öğleden sonra resmi League of Legends Twitter hesabından Pantheon’un bir videosunu ve kabiliyetini içeren bir tweet atıldı.

Videoda üzerinde sadece iki ünite bulunan bir tahta gösteriliyor, Aurelion Sol ve Leona – özellikle de iki üyeli Targon Dağı ile yakından ilişkili – AI kontrollü ejderhaya karşı karşıya oldukları gibi. Bir ya da iki saniye sonra aniden gösterişli atlama ile ejderhaya son bir kez vurur ve Pantheon’un tarafını kazanır. Yeteneği Pantheon’u oyun tahtasından kısa bir süre sonra geri çekip hasar vermeden önce çıkarabiliyor. Yeteneğin birden fazla hedefe ulaşıp ulaşmayacağı belli değil, kesinlikle öyle gözükse de, ancak videoda tek düşman ejderha.

Bu teaser sadece birkaç saniye uzunluğunda olabilir, fakat içinde bulacağınız çok fazla sır var. Ekranın sol tarafında, takım kompozisyonunun Muhafız sınıfı bonusu ve Ejderha köken bonusu olduğunu görebiliyoruz. Pantheon’un dışındaki alanda sadece Aurelion Sol ve Leona ile, onun bir Muhafız Ejderha olacağını bildiğimiz anlamına geliyor. Videodaki Pantheon – tamamen yenilenmiş üç yıldızlı bir ünitedir – Donmuş Yürek ve bir Rabadon’un Ölüm Şapkası ile donatılmıştır.

Pantheon, TFT’ye eklenen altıncı yeni karakter olacak ve modun toplam kadrosunu 56’ya getirecek. Riot’un tweet’i, Panteon’un TFT’nin canlı sunucularına ne zaman girmesini bekleyebileceğimize dair hiçbir bilgi içermiyor. Riot’un en yeni TFT şampiyonu ekleri oyuna Hextech kökeninin parçaları olan Camille, Jayce, Vi ve Jinx idi. Bu dört şampiyon iki haftalık test boyunca Genel Beta Ortamı’ndaydı, bu yüzden Pantheon’un canlı oyuna eklenmesinin ne kadar süreceği muhtemelen 2 hafta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir