Huawei Mate 30, çok hızlı kablosuz şarj özelliğine sahip

Samsung nihayet akıllı telefon şarj etme yeteneklerini güncelledi, bu da rakiplerinin oyunlarını hızlandırması gerektiği anlamına geliyor. Huawei kesinlikle Mate 30 ve Mate 30 Pro ile en iyi ayağını öne koymak zorunda. Şarj etmeye gelince, bu gerçekten de, sızan Çinli üreticinin bir sonraki amiral gemisi telefonunun piyasada alabileceğiniz en hızlı kablosuz şarjı destekleyeceğini ima eden son bir sızıntı söz konusu olabilir.

Samsung Galaxy Note 10+, ayrı olarak satın aldığınız çok özel bir şarj cihazını kullanırken 40 watt’a kadar desteklemektedir. Bununla birlikte, Huawei, bu sayıyı Mate 20 ile geçen yıldan beri gösterişsiz barındırıyordu. Ancak ikisi de, teknolojinin kısıtlı olmasından dolayı her ikisi de kablolu şarjla sınırlıydı.

Kablosuz şarjın, hızlı kablosuz şarjdan daha doğru olması zordur. Güvenlik kaygılarına ek olarak, çıkış gücü her zaman düşük tarafta olmuştur. Karmaşıklığı göze alırsak özellikle de desteklenen limitlerin ötesine geçmeye başladığınızda, önceki standart kablosuz şarj özelliklerinin eksikliğidir.

Yeni bir Huawei Kablosuz Şarj cihazı için bir FCC listesi , maksimum 30W çıkış için destek göstericeği gelen bilgiler arasındadır. Gerçek dünya senaryolarına çevrilmiş, bu en az 25 watt anlamına gelecektir. Bu da, Huawei Mate 30’un en azından bu şarj hızını destekleyeceğini gösteriyor. Buna karşılık, en hızlı kablosuz şarj hızı şu anda 20 watt’ta Xiaomi’ye ait.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir