YouTube Ana Sayfasını Daha Küçük Resimlerle Yeniden Tasarladı

YouTube, kullanıcılar tarafından en çok kullanılan multimedya içerik hizmetlerinden biridir, şimdi Google’ın video akışı platformu, kullanılabilir olduğu tüm platformlarda, masaüstü sürümünden Android ve iOS uygulamalarına kadar yeniden tasarlandı.

YouTube ana ekranı, özellikle masaüstü sürümünde pek düzenli değildi ve bazen bazı kullanıcılar için bir karışıklık yarattı.

Daha net ve minimalist bir tasarım

Önceden, abone olduğumuz kanalların en son videolarına ek olarak, YouTube tarafından sunulan zevklerimize dayanarak önerilen videolar gibi farklı temalar karışıktı.

Yeni YouTube ana sayfasında, küçük resimlerin sadeleştirilmesini ana yenilik olarak görebiliyoruz, çünkü şimdi daha küçük boyuttalar ve bu nedenle daha az önerilen videoları daha kolay ve düzenli bir şekilde görüyoruz.

Yeni tasarımın amacı, kullanıcıya aradıklarını sunmanın basitliğidir, çünkü belirsiz başlıklara bölünmüş çok fazla bilgiyle gerçekten zor geçti.

Önizlemede daha yüksek kalite

Bu yeniden tasarım, yalnızca ana sayfanın estetik bölümünü etkilememiştir, aynı zamanda küçük resmi üzerine getirdiğinizde görünen söz konusu videonun önizlemesini görüntülerken şimdi daha yüksek bir çözünürlüğe sahibiz. .

Bu işlevsellik farklı platformlarda mevcuttur ve söz konusu videonun içeriğinin beklenip beklenmediğini veya bunun aksine olmadığını bir bakışta bilmek çok yararlıdır.

İçerik Özelleştirme

Yeniden tasarlama yoluyla eklenen seçeneklerden biri, videoların kategorilendirilmesi ve seçilmeleridir; böylece, bu videonun ya da yaratıcının kanalının bir bütün olarak bize önerilmemesi için bize önerilmemesidir. Bu yüzden YouTube önerileri mümkün olduğunca doğru.

YouTube, özelleştirilebilir ve platformdaki içeriği tüketen kullanıcıya çok benzer olmayı hedeflemektedir . Gelecek aylarda, kullandığımız farklı videoların temalarını seçme olasılığı Android’den platformların geri kalanına kadar genişletilecek.

YouTube’un yakın zamanda eklediği bir başka özelleştirme örneği, hangisinin daha sonra geldiğine rağmen karanlık modun tüm platformlarına entegrasyonu .

Görüntüleme sırasındaki değişiklikler

Birbiri ardına bir dizi video izlemek ilginç olabilir, böylece oynadığımız videoyu bitirdiğimizde bir sonrakini aramak zorunda kalmayız. Ayrıca kuyruğa bir video ekleyebilir veya tam tersine “Daha sonra gör” bölümünde görüntülenmesini sağlayabiliriz.

Bu ayrım ilginç ve kullanışlıdır, çünkü videoyu listeye eklersek, videoyu o zaman izleyebilir ve sonra başka bir konuma koyabiliriz. Ancak, “Sonra İzle” göreceğiz olanlar küpe videoları karşılık olur daha sonra başka bir zamanda.

Bundan sonra, yarattığımız video listesinin sırasını özelleştirebiliriz . Parmağınızı seçtiğimiz videoya kaydırmak için sadece başlamamız gerekecek, sağ tarafta kuyruğa eklediğimiz videoları bulacaksınız.

Bunlar, YouTube’un en son yeniden tasarımıyla bütünleştirdiği yeniliklerden bazıları , bu nedenle her seferinde daha sezgisel ve eksiksiz bir platform olduğunu görüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir