Google Asistanı bugı

Android Auto ile son gelişmeler veya bunun eksikliği, herhangi bir gösterge ise, Google’ın araç içi bilgi-eğlence pazarındaki itiş gücü düşebilir. Mayıs ayındaki son I / O 2019’da yükseltilmiş bir Android Auto deneyimi vaat etti, ancak Android 10’da Android Auto Asistanı’nı uygun şekilde kullanmak için son tarihi kaçırdı.

Android’in araç enkarnasyonundaki bu son aksaklık, Google’ın aylar önce vaat ettiği şeyin Google Asistan’la daha iyi bir entegrasyon olduğunu göz önüne alarak ironiktir. Sonuçta Android Auto, AI destekli asistanın ahizesiz ses kontrollü arayüzünü kullanmak için mükemmel bir ayardı. Bununla birlikte, Google Asistanı hiç yanıt veremiyorsa, bunun anlamı olmayabilir.

Android 10’a henüz yeni başlayan Android Auto kullanıcıları, artık “Asistan Google” ifadesiyle veya tireleri üzerindeki mic simgesine basarak, ne zaman konuşmaya çalıştıklarını Google Asistanı tarafından pratik olarak göz ardı ediliyorlar. Bazı incelemelerden sonra, kullanıcıların Aktivitesi verileri Asistanın onları mükemmel bir şekilde anladığını, ancak bir şey söyleyemeden veya bir şey yapmadan önce kesildiğini gösterdi.

Bu sorun, Google’ın Google Play Store’da Android Telefon için Otomatik Android Uygulamasını sessizce başlatmasından bir hafta sonra ortaya çıkıyor. Bu uygulama, Android 10 güncellemesinden sonra gizemli bir şekilde ortadan kaybolduktan sonra pratik olarak kullanıcıların telefonlarındaki Android Otomatik Uygulama simgesini döndürür. Ayrıca yalnızca Android Otomatik uyumlu bir ana üniteye sahip olmayan kullanıcılar için de gerekliydi.

Google Asistanı bugının doğrudan uyumlu araçlara bağlananları bile etkilediği görülüyor. Aynı zamanda başlangıçta sadece uygulamanın beta test edicilerini etkilediği varsayılmıştır, ancak kararlı sürümlerde bile aynı sorunları bildirmiştir. Google, sorunu henüz resmi bir şekilde onaylamadı, daha azına vaat edilen bir düzeltme. O zamana kadar, sürüş sırasında Google Asistan’a soru sormak anlamsız olurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here