iPhone 11 Pro Max’ın büyük pili ortaya çıktı

Android telefon yapımcıları, ürünlerinin özelliklerini  göstermeyi sevdiği durumlarda, Apple, iPhone’larının teknik yönleri konusunda geleneksel olarak daha gizlidir. Saatlerce ürünlerinin pil ömrünü veya işlemcisinin önceki nesle kıyasla ne kadar hızlı olduğunu konuşmayı tercih ediyor. Bu nedenle, üçüncü taraf kaynakların izniyle gelen bu iPhone 11 Pro Max detayları gibi, bu bilgileri bulmak çoğu zaman zalimane ve tamir teknisyenlerinin işidir.

Bataryayla ilgili iki şey, kısa teardown’dan göze çarpıyor. İlk olarak, iPhone XS Max’in 12.08 Wh 3.969 mAh güç kaynağından %  25 daha fazla olan 15.04 Wh 4.000 mAh özellikli batarya ortaya çıkardı. Daha verimli bir A13 Biyonik çipine ve muhtemelen daha verimli bir iOS 13’e ek olarak, daha büyük pil, Apple’ın geçen yılın modellerine kıyasla 4 ila 5 saat daha fazla pil ömrüne sahip.

Ancak daha da ilginç olanı, bataryanın şekli. İPhone XS Max, birbirine bağlanmış iki normal dikdörtgen bataryadan yapılmış L şeklinde kullanıldı. Buna karşılık, iPhone 11 Pro Max’in L-bataryası, başlı başına bir üretim harikası olan tek bir parçadan yapılmış gibi görünüyor.
Apple, bellek kullanımı ve çoklu görevler konusunda oldukça tasarruflu olduğu için RAM boyutlarını küçümseme eğilimindedir. Geliştirici Steve Troughton-Smith’e göre, Xcode geliştirme aracı, üç iPhone’un da 4, 4 GB’lık RAM’e sahip olduğunu, tıpkı geçen yılın Max modelinde olduğu gibi ve Apple’ın RAM’i en düşük seviyede tutmaya devam ettiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir