Samsung PCIe Gen4 SSD’lerde 3 yeni özellik

Veri depolama pazarında ki ürünlerin daha büyük ve daha hızlı olması genellikle tüketici tarafından seçilme olanağını arttırır. Ancak hemen hemen önemli olan her şeyin dijital olarak depolandığı bu gün ve yaşta, veri depolama ürünlerinin bu iki ana özelliğin ötesine geçmesi gerekir. Güvenilirlik ve çok yönlülük, hız ve kapasite kadar önemlidir ve Samsung, SSD performansının “yeni paradigmasını” açmak için üç teknolojinin birleşimini içeren en yeni nesil katı hal sürücüleri ile onlara söz vermekten mutluluk duyar.

FIP teknolojisi, yalnızca birkaç NAND çipinin başarısız olması durumunda, kullanıcıların SSD’nin tamamını değiştirmek zorunda kalmayacakları anlamına gelir; bu, genellikle kapalı kalma süresi veya daha da kötüsü veri kaybı anlamına gelir. Samsung’un FIP yazılımı hatalı bir yonga algılayabilir, zarar görmüş verileri analiz edebilir ve mümkünse bu verileri daha sağlıklı sektörlere taşıyabilir.

Samsung PCIe Gen4 SSDs boast three software innovations

SSD sanallaştırmasıyla, tek bir SSD 64 küçük SSD olabilir ve Samsung’un veri depolamasını bulut depolama sağlayıcıları için ideal bir çözüm haline getirir. Bununla birlikte, yalnızca depolamayı alt bölümlere ayırmak değildir. Sanallaştırma teknolojisi, genellikle sunucu CPU’ları tarafından yapılan görevlerin sanallaştırılmasını artırarak sistemlerin sunucu izlerini azaltır. Sonunda, herkesin bir  favori makine öğrenmesi var ve bu sefer V-NAND depolamaya giriyor. Büyük veri analizini kullanarak, Samsung SSD’leri devre düzenlerindeki farklılıkları algılayabilir ve gerilim darbelerini gerektiği gibi tam olarak ayarlayabilir. Bu, SSD’lerin güvenilirliğini arttırır.

Bu yeni PCIe Gen4 SSD’ler, her biri toplam 19 model için çeşitli kapasitelerde gelen PM1733 ve PM1735 olmak üzere iki modelde geliyor. SSD’ler şaşırtıcı bir 8 GB / sn ardışık okuma küresi ve 3.8 GB / s ardışık yazma hızına sahiptir. Bu, ortalama SATA SSD’nizden 14 kat daha fazla. Samsung henüz boyutlarını açıklamadı ve bu yeni SSD’lerin fiyatları piyasada mevcut olacak. Bunlar kurumsal müşterileri ve işletmeleri daha fazla hedef almasına rağmen, bu teknolojiler sonuçta ürünlere de gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir