Facebook ve Ray-Ban AR akıllı gözlüklerde işbirliği yapıyor olabilir

Sadece hoş bir çerçeve ile kalmış değil

Facebook akıllı gözlükleri satın alır mıydınız? Sosyal medya devi, CNBC’nin önümüzdeki yıllarda AR giyilebilir alanlara yönelik iddialı planlara işaret ettiği yeni bir raporla bunun üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.

Orion” olarak kodlanan akıllı gözlüklerin akıllı telefonların yerini alacağı bildiriliyor. Arama yapma ve arama yapma, internete canlı yayın yapma ve aynı zamanda kullanıcının görüşünde bilgileri göstermek için AR kaplamalarını kullanma gibi işlevsellik sayesinde, bir kullanıcıyı meşgul edecek çok şey var.

Bu iddialar, Facebook’un Ray-Ban ana şirketi Luxottica ile bir anlaşma imzaladığını ve insanların giymek isteyecekleri akıllı gözlükler için bir form faktörü sağlamak için yaptığı bir anlaşmaya imza attığını belirtti.

Ray-Ban’ın klasik tasarımlı şık güneş gözlükleri konusundaki şöhreti göz önüne alındığında, işbirliği, ürünün piyasaya sürülmesini sağlayan şey olabilir.

Akıllı görünmek

Google Glass, Microsoft Hololens 2 ve hatta yuvarlak Snapchat Gözlükleri gibi genel tasarım şikayetleri göz önüne alındığında, Facebook’un yardıma ihtiyacı olması şaşırtıcı değil. Açıkçası, gözlükler temelde bakmak için ama bir şekilde çekici görünmüyorlarsa , AR gözlüklerinin bir ana pazarda yakalanması pek mümkün değildir bu yüzden Magic Leap One AR kulaklığının etrafındaki konuşmacıların çoğu görünüşleri etrafında toplanmıştır.

Bu yılın başlarında, Facebook’un AR donanım planları konusundaki spekülasyonlar hakkında rapor verdi, ancak Facebook’un bu alanda çalıştığı herhangi bir şey için yetenekler, fiyatlandırma veya olası çıkış tarihi hakkında resmi bir kelime yoktu.

Bununla birlikte, herhangi bir geliştirme aşamasında olan üründe olduğu gibi, Facebook’un kendi iç planları değiştikçe güvenilir bilgiler bile gereksiz hale gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir