Android’de ihtiyaç duyulmayan uygulamaları kaldırma

Android kullanıcılarının ihtiyaç duymadıkları uygulamaları bulması ve kaldırması için en hızlı yol

Telefonunuzda kaç tane uygulama var? 
Hepsini kullanıyor musunuz, yoksa bu oran% 50’ye yakın mı?
Diyelim ki birisinin Android telefonunda 211 uygulaması var. Kaldırıldıklarında kesinlikle kaçırılmayacakları bazı şeyler olduğunu söylemez miydiniz? Android World‘e göre ( Android Policearacılığıyla ), bazı Android kullanıcıları artık Google Play Store’dan, istenmeyen uygulamaları cihazlarından kaldırmalarını hatırlatan bir bildirim alıyor.

“Cihazınızı istediğiniz zaman temizleyin” başlığındaki bildirim, kullanılmayan uygulamaların ekstra depolama için kaldırılabileceğini hatırlatır.
Bildirime dokunduğunuzda, başka bir musluğun son zamanlarda kullanılmayan uygulamaların bir listesini getireceği Play Store’a yönlendirilir. Her liste, belirli bir uygulamayı en son ne zaman kullandığınızı ve silerseniz ne kadar alan kazanacağınızı gösterir. Seçilen uygulamaları silerken tam olarak ne kadar toplam depolama alanı oluşturulacağını gösteren ekranın alt kısmında bir koşu toplamı oluşturarak, bu uygulamaların her birinin yanındaki kutuya tıklanabilir. Bu yeşil alana hafifçe vurun, bu uygulamalar kaldırılacaktır.
Hatırlatıcıyı Google’dan almak için beklemek zorunda değilsiniz, çünkü bu özellik Google Play Store uygulamasını açarak bulunabilir.
Arama çubuğunun sol tarafında bulunan menüsüne dokunun.
Uygulamalarım > oyunlarım’a gidin ve bir kez sola,
Yüklendi sayfasına gidin.  Depolama çubuğunun solundaki üç çubuk menüsüne dokunun ve yukarıda belirtilen sayfa vardır. Her uygulamayı gözden geçirin, artık ihtiyacınız olmayan bazı başlıkları bulmak zorundasınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir