Samsung Galaxy Note 10 64MP arka kameraya sahip olabilir

Yakında, telefonunuzun arkasındaki 48MP kamera, bir akıllı telefonda bulunan  yüksek çözünürlükle fotoğraf makinesi gibi olacaktır.
Samsung 64MP Samsung ISOCELL Bright GW1 sensörünü pikselle tanıttı 0,8μm büyüklüğü, şu anda piyasada mevcut olanlar arasında en küçük. Ayrıca Samsung, ISOCELL Bright GM2 adlı 48MP sürümünü de tanıttı. Bu da 0,8μm piksel büyüklüğüne sahip ve 0,8μm serisinde Samsung’a 20MP’den 64MP’ye kadar bir dizi sensör sunuyorSamsung ISOCELL teknolojisi ilk kez 2013 yılında Samsung tarafından piyasaya sürüldü. Şirket, 2015 yılında 1,0μm piksel görüntü sensörü ve 2017’de 0,9μm piksel sensörünü piyasaya sürdü. Daha küçük piksel boyutları üreticilerin daha küçük kamera modülleri inşa etmelerini veya daha fazla piksel sıkmalarını sağlıyor Mevcut tasarımlara girerek kullanıcıların yüksek kaliteli fotoğrafçılık deneyimlemelerine olanak sağlamaktadır.

Üreticiye göre, 64MP sensörün kullanılması parlak ayarlarda “son derece ayrıntılı” görüntülere yol açacaktır. Dört pikseli bir araya getirerek, sensör düşük ışık koşullarında kullanıldığında 16 MP görüntüler de üretebilirGW1 sensörü, geleneksel bir sensörde bulunan 60-desibel ve insan gözü için 120 desibel ile karşılaştırıldığında, 100 desibele (dB) kadar olan gerçek zamanlı bir yüksek dinamik aralığı (HDR) destekler. Bunun avantajı, görüntülerin “daha zengin tonlar” ile işlenebilmesidir. Sensör ayrıca, yüksek performanslı bir faz algılama otomatik odaklama (PDAF) teknolojisi olan “Süper PD” içerir.

Video ile ilgili olarak, GW1 sensörü 1080f (FHD) 480fps’de kaydedebilir. Samsung, bu bileşenin “yumuşak sinema yavaş çekim videolarını” desteklemesini sağladığını söyledi.

GÜNCELLEME: Tipster IceUniverse (@universeIce)  Samsung Galaxy Note 10’un 64MP’YE OLMADIĞINI gösteriyor 

“Son birkaç yılda, cep telefonu kameraları günlük anlarımızı kaydetmek ve paylaşmak için ana araç oldu. Daha fazla piksel ve gelişmiş piksel teknolojileri ile Samsung ISOCELL Bright GW1 ve GM2, günümüzün en şık mobil cihazlarına yeni bir fotoğrafçılık düzeyi getirecek günlük hayatımızı kaydetme biçimimizi geliştirecek ve geliştirmeye yardımcı olacaktır. ”-
Samsung Electronics’in sensör işlerinden sorumlu başkan yardımcısı Yongin Park

Her iki sensör de yaklaşmakta olan Samsung Galaxy Note 10 için kullanılabilir

Hem 64MP GW1 hem de 48MP GM2 örneklenmekte ve yılın ikinci yarısında seri üretime geçecektir; bu, Samsung Galaxy Note 10’un arka tarafında birinin bulunabileceği anlamına gelir . Ağustos’taki Galaxy Note serisinin en yeni versiyonunu dört ayrı modelle görebildik . 6,28 inç ve 6,75 inç ölçülerinde LTE bağlantısı taşıyan ekranları destekleyen iki ünite ve benzer ekran boyutlarında iki 5G model olabilir.

Samsung, yeni 64MP ve 48MP görüntüleme sensörlerini tanıttı
Samsung, yeni 64MP ve 48MP görüntüleme sensörlerini tanıttı.

 

Şu anda, Samsung’un en yeni amiral gemisi modellerinde 12MP sensörlü üçlü kamera kurulumu, 2x optik zoom’lu başka 12MP sensör ve Ultra geniş özelliklere sahip 16MP sensör bulunuyor. Galaxy S10 5G kızılötesi ışık kullanır Bir Zaman-of-flight (TOF) sensörü ekler. Işık bir konudan sekerek ve telefona geri dönerken zamanlanır.
Bu veriler bokeh etkisi ve AR uygulamaları için daha doğru derinlik hesaplamaları oluşturmak için kullanılır.
48MP GM2’nin Samsung’un geçen Ekim ayında piyasaya sürülen ilk 48MP sensörü GM1’in devamı olduğunu belirtmeliyiz . Bu sensör, dönen üçlü kamera kurulumunu destekleyen bir kaydırıcı olan Samsung Galaxy A80 orta ranger’da kullanılıyor .
Duyuru ile , bir süredir hakim olduğu akıllı telefon pazarının bu bölümünde Samsung’un Sony’ye meydan okuduğunu görebiliyoruz. Şirket, akıllı telefon üreticileri için ekranlardan bellek yongalarına ve daha pek çok ürüne zaten çeşitli bileşenler sunuyor. Sonuç olarak, Samsung, bu bileşenleri daha düşük bir fiyata sunmak için yeni görüntü işlemcilerini diğer bölümleriyle bir araya getirmekten yararlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir