Bazı Apple Arcade oyunları konsollarda oynanabilir

Apple, WWDC 2019’da sahneye çıktığında ve ardından Apple Arcade’i sergilemek üzere Eylül iPhone 11 ürün etkinliğinde, abonelik oyun platformunun ana çekimlerinden biri oyunların kendisine özel olacağıydı. Ancak, bunun doğru olmadığı ortaya çıktı.

Gösterilen ana oyunlardan biri Sayonara: Wild Hearts’dı, ancak lansman fragmanındaki açıklamada da belirtildiği gibi, oyun PlayStation 4 ve Nintendo Switch ile Apple Arcade’de de başlayacak.

Sayonara: Wild Hearts her üç platformda aynı anda yayınlanacak (aynı gün Apple Arcade piyasaya sürüldü), bu yüzden sadece özel değil, zamanlanmış bir özel bile değil. İlk gün çeşitli platformlarda oynayabileceksiniz.

Apple’ın Apple Arcade’in çıkış tarihini duyurduğu basın açıklamasında, ‘100’den fazla yeni, seçkin oyundan‘ bahsediyor, bu nedenle müşterilere ilk adım açıkça diğer platformlarda oyun oynayamayacağınızı gösteriyordu.

Apple’ın kastettiği şey, Apple Arcade oyunlarının diğer mobil platformlarda kullanılamayacağı ve şu anda Android akıllı telefonlarda oynanamayacakları gibi görünüyor. Ancak bu, bir Apple Arcade aboneliği satın almaya cazip gelen yanıltıcı müşterileri önlemek için daha net bir şekilde yapılabilirdi.

Bazı oyunların münhasır olma ihtimali de var ve birçoğu, diğer platformlarda çıkıp çıkmayacaklarını bilmemiz için yeterince bilgi vermedi.

Apple Arcade’deki tüm oyunların münhasırlığı, satış olayının önemli bir parçasıydı, çünkü münhasırlık günümüzde bir oyun platformu veya hizmetinin önemli bir parçası durumunda. Epic Games Store’un iyi iş çıkarmasının nedeni bu denebilir. Şu an ilan edilen çok az sayıda özel oyun var gibi görünüyor.

Artık insanlar Apple Arcade’in seçkin oyunlarının gerçekten münhasır olmadığını fark etmeye başladıklarına göre, insanları hizmet için para ödemekten vazgeçirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir