Bitcoin serveti ile dudak uçuklatan insanlar

Her türlü yatırımda olduğu gibi, sabır ve strateji, özellikle Bitcoin ve kripto para birimlerinin son derece değişken doğası göz önüne alındığında başarının anahtarıdır. Bu nedenle kararlarına sadık kalanlardan bazıları çabalarını ve yatırımlarının yıllar içinde arttığını gördüler. Tom Draper, Satoshi Nakamoto, Winklevoss ikizleri ve hatta bir Hükümet de dahil olmak üzere, günümüzün en başarılı ilk uygulayıcıları ve kripto para birimi alanını destekleyenler bu listemizde.

 

Satoshi Nakamoto

 

Bitcoin’in bulucusu olan Satoshi Nakamoto’nun tahmini olarak yaklaşık 600 bin ile 1 milyon  arası bir BTC’ye sahip olduğu düşünülüyor.

Yaklaşık değeri 19 milyar dolar olan bu servet, Nakamoto’yu yaşayan en zengin insanlardan biri olarak anmak için yeterli bir sebep. Bununla birlikte, ünlü Satoshi Nakamoto ne kadar bitcoin’i olursa olsun, dijital paralarını almaktan çok uzak olabilir. Herhangi bir akıllı yatırımcı gibi, paralarını piyasadan çekmenin büyük bir dalgalanma yaratacağını biliyor. Bu nedenle de muhtmelen bitcoinleri üzerinde işlem yaparken azar azar ve çok dikkatli şekilde yapıyor.

James Richman

Nakamoto’ya benzer şekilde Letonya doğumlu milyarder yatırımcı, düşük profilli bir yol izlemeyi tercih ediyor. Bu sistemin kişisel gelir olarak çok net ve yüksek getirileri olduğunu gördükten sonra kripto para yatırımlarına yaptığı yatırımları iki katına çıkardığı bildirildi.

Özel fonunda sahip olduğu toplam Bitcoin sayısı bilinmiyor olsa da, Bitcoin için mülk portföyünün bir kısmını sattığı ve fintech ve Blockchain endüstrisini bozmayı amaçlayan projelere yatırım yapmaya devam ettiği bildirildi.

Winklevoss Twins

Winklevoss ikizleri sosyal medya platformu ConnectU’yu inşa ettikleri konusundaki hikayeleri için 65 milyon dolarlık bir cezayı mahkeme tarafından aldıktan sonra, paralarını Bitcoin’e yatırdılar. Bitcoin’in ne kadar potansiyelinin olduğunu gören kardeşler Cameron ve Tyler, Bitcoin yatırımlarını büyütmek için zamanlarını ve çabalarını adadılar.

İkizlerin inovasyon için yadsınamaz bir püf noktası var. Harvard derecesini 2014 yılında kazanan ikiz kardeşler, Mark Zuckerberg’e ilham veren sosyal medya platformunda çalıştı. Bugün, Winklevoss ikizleri en yeni girişimlerine odaklanmış ve Blockchain ve kripto para birimi alanını ilerletmeye yardımcı olmuştur.

Tim Drapper

Bir Amerikan girişim sermayesi yatırımcısı olan Timothy Cook Draper, 2022’nin sonuna kadar tahmin edilen sanal altın birim başına 250.000 dolar tahminiyle en başarılı Bitcoin milyarder listemizde dördüncü sırayı aldı. Erken aşamada bir girişim olan Draper Associates’i kurdu.

Tim Draper, 2014 yılında ABD hükümeti için onbinlerce Bitcoin para birimi satın almakla ilgilendiğini belirtti, söz konusu alım, ABD Marshals Service tarafından ele geçirilen Silk Road bitcoins’ten yapılan bir açık artırmada gerçekleşti. Draper, 30.000 BTC tahmini bir Bitcoin varlığına sahiptir.

Gavin Anderson

Andresen bir yazılım geliştiricisidir, Bitcoin’in asıl mucidi olmasa da, Gavin başka hiç kimsenin yardım etmediği kadar bu sisteme yardım etmiştir. Andresen, ustalık ve sistemin iyileştirilmesine adanmışlığı nedeniyle Bitcoin Vakfı tarafından “baş bilim adamı” olarak işe alındı.

Andersen’in ne kadar bir bitcoin serveti bulunduğu bilinmemektedir. Ancak bu sisteme kendini adayacak kadar bitcoin’i olduğunu düşünürsek bu kesinlikle en zengin bitcoin sahipleri arasında diyebiliriz.

Bulgaria

Bulgar hükümeti birkaç yıldır Bitcoin yatırım ve ticaretinde yer aldı. Bulgar kolluk kuvvetleri 2017 yılının Mayıs ayında büyük miktarda kripto para birimi ele geçirdi ve o zamandan beri de sanal bir madende oturuyor.

213.000’den fazla BTC şu anda devlet mülkiyetindedir ve bu mülkiyet, ülkeye ulusal borçlarının dörtte birini tek bir işlemde geri ödeyecek kadar dijital para birimi sermayesi sağlıyor. Kaliteli ve bilgili yöneticileri ve polis çalışmaları sayesinde, Bulgaristan yalnızca organize suçları durdurmadı, aynı zamanda listemizdeki 6. sırayı da aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir