Marvel Avengers incelemesi

Bugün sizlerle Tomb Raider gibi ünlü bir serisinin oyunlarını yapan firmalardan biri olan Crystal Dynamics’in yeni oyunu Marvel Avengers’ı inceliyoruz. Dağıtım tarafında ise, Final Fantasy gibi ünlü oyun serisinin geliştiricisi ve aynı zamanda Tomb Raider ve Just Cause gibi büyük oyunların yayıncısı olan Square Enix bulunuyor.

Tek oyunculu ve çok oyunculu oyun modlarını barındıran Marvel Avengers, pek biten bir oyun değil. Oyun yapı olarak GaaS (Game as a Service) bir yapıda. Örnek vererek açıklamamız gerekirse, oyunu aldığınızda yeni karakterler ve yeni alanlar sürekli gelmeye devam edecek. Güncellemeler ile oyunun bitmesi engelleniyor. Bu sayede bir oyun ile bir çok oyun almış gibi uzun vakitler geçirebilirsiniz. Üstelik bu eklenti güncellemeleri tamamen ücretsiz. Tek oyunculu hikaye bittikten sonra dört kişiye kadar çok oyunculu olarak warzone görevlerini yapabiliyorsunuz.

Oyun, loot mekanikleri üzerine kurulu. Yani oyunda daha iyi loot toplamaya ve karakterlerinizi geliştirmeye çalışıyorsunuz. Bu loot mekaniği karakterlerin görünümünü etkilemiyor. Tabi Gear bölümünde farklı kostümleri görebilirsiniz. Oyunda loot yaparak karakterlerinizin farklı özelliklerini geliştirebiliyorsunuz. Kritik vuruş ihtimalini arttırma ve daha hızlı saldırı yapma bunlardan bazıları.

Oyun hikaye olarak San Francisco’da, yeni bir Avengers Genel Merkezi’nin açıldığı gün başlıyor. Avengers ekibi sahnedeyken San Fransisco’daki ünlü bir köprüde patlamalar olmaya başlıyor. Ekip ise hemen saldırıyı durdurmak için köprüye doğru harekete geçiyor. Ancak ekip istediği başarıyı bu sefer elde edemiyor. Büyük patlama ile bir sürü insan ölüyor. Bazı insanlar ise patlama sonucunda tehlikeli süper güçlere sahip oluyor. Bu yaşananlardan Avengers sorumlu tutuluyor ve hikayemizde Avengers dağılıyor. Bundan sonra AIM isiml i şirket kontrolü eline alıyor. Marvel evreninin ilk Müslüman süper kahramanı olma özelliğine sahip olan Kamala Khan (Ms. Marvel), bu olaydan yıllar geçmesine rağmen Avengers ekibini bir araya getirmek istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir