Bu Haftanın Oyun Haberleri (16 Ağustos)

Gamescom ile ilgili duyurularla dolu olacağından emin olduğumuz yeni bir haftaya girerken, oyun dünyasında Geçtiğimiz hafta neler olduğuna bir göz atalım

No Man’s Sky, Beyond ile Büyük Bir Güncelleme Aldı.

Çarşamba günü, No Man’s Sky, Beyond güncellemesi ile bu zamana kadar aldığı en büyük güncellemeyi aldı. daha önceden üç ayrı şekilde planlanmış olan güncellemeler, bu büyük güncellemede bir araya getirildi ve bu değişiklik oyunu çok büyük değişikliklere uğrattı.

Oyunun çevrimiçi tarafında artık Nexus adında bir sosyal alan mevcut ve oyuncular bu alanda sosyalleşip ticaret yapabilecekler. Daha da önemlisi, konsol oyuncuları şimdi 4 yerine 8, PC oyuncuları 4 yerine 32 kişi olarak çevrimiçi modu oynayabiliyorlar.

Bir Playstation VR’a sahipseniz, artık geliştirilmiş arayüz ile No Man’s Sky deneyimini yaşayabilirsiniz. Daha önceleri tam olarak optimize olmayan detayları kullanıcı arayüzüne ekleyen geliştirici, öncekinin çok çok üzerinde bir VR deneyimi sunuyor.

Ayrıca Beyond güncellemesi, seçkin sayıda yabancı yaratığın evcilleştirilmesiyle birlikte şaşırtıcı miktarda hata düzeltmesi ve genel yaşam kalitesi iyileştirmeleri sunuyor. Ayrıca yeni ortamlar ve genişletilmiş bir temel bina sistemi de var.

 

Volition yeni bir Saints Row oyunu yapıyor

THQ Nordic’in çeyrek mali raporunda, Saints Row oyunlarını hakında harika haberler ortaya çıktı: Volition, bir sonraki Saints Row oyununun geliştirilmekte olduğunu açıkladı.

Ayrıca yepyeni bir Timesplitters oyunu ve Dead Island 2 için gelişimsel bir güncelleme içeren haberler de bu açıklanan çeyrek mali raporla beraber ortaya çıkan bilgilerden.

Saints Row 4’ün ortaya çıkmasından bu yana neredeyse altı yıl geçti, 2015’in Gat out of Hell franchise’ın en son resmi girişi oldu. Volition, 2017 yılında Agents of Mayhem’i piyasaya sürmüş olsa da ve aynı dünyadaki yer alsa da, Saints Row deneyimini beklendiği derecede yansıtamadı.

Ne Volition ne de THQ Nordic, oyunun gelişimi ile ilgili başka bir şey söylemedi, Saints Row 5 hakkında resmi bir teaser yayınlanmadan önce hala bir süre bekleyeceğiz gibi görünüyor. Ancak en azından yolda olduğunu biliyoruz.

Twitch, Ninja’nın Eski Kanalında Cinsel İçerikli Bir Reklam Yayınladı

Ninja Twitch’ten Mixer’a yüksek profilli bir sıçrama yaptığından beri, eski Twitch kanalı boşta kalmış durumda. Twitch’in öneri sistemine yapılan yeni bir güncelleme, Ninja’nın hala 14.7 milyon takipçisi olan Twitch kanalının, Twitch platformunda bulunan diğer kanallar için reklam vermeye başladığı anlamına geliyordu.

Öneri algoritması, bir şekilde cinsel içerikli bir kanalı tanıtmaya başladı ve Ninja, böyle bir olay yaşandığı için üzgün olduğunu söyledi. Ayrıca ünlü yayıncı kızgınlığını da belirtse pek haksız sayılmazdı. Ninja‘nın platform değiştirdiğini bilmeyen takipçileri yanlış bir şeyler anlayabilirlerdi.

Twitch CEO’su Emmett Shear, hem yayıncıdan hem de Twitch kullanıcı tabanından özür diledi ve şirketin, platformun en çok abone olunan kanallarından birinde bu kadar açık bir kanalın nasıl önerileceğini araştıracağını belirtti.

 

Yeni Apex Legends Etkinliği, Fanları Kızdırdı.

Bu hafta, Respawn ve EA, Iron Crown adlı oyun içi bir etkinliğe başladı: bazı oyuncular, bu etkinlikteki sınırlı özel ürünleri para tuzağı olarak görürken, bazıları ise etkinliğin düzneli olarak yapılması gerektiğini düşünüyor.

Etkinlikte 12 Epik, 12 efsanevi olmak üzere 24 yeni kozmetik ürünü buluyor. ancak bunlardan yalnızca 2’si ücretsiz kasalardan çıkabiliyor. Geri kalan ürünleri toplamak için yaklaşık olarak 170 dolar değerinde kutu açmalısınız. Bu nedenle oyuncuların büyük bir kısmı bu olaya öfkeli.

 

Need For Speed: Heat Açığa Çıktı!

Birkaç gün önce Need For Speed ​​web sitesinde büyük haberlerin yaklaştığını gösteren bir geri sayım sayacı belirdi. Bu geri sayım bu hafta başlarında sıfıra vurdu ve geliştirici Ghost Games Need For Speed ​​Heat için bir fragman ortaya çıkardı. Ayrıca, oyunun 8 Kasım 2019’da PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkacağını doğruladı.

Duyuru fragmanı tamamen sinematik halinde ve geliştiriciler, oyun içi fragmanının Gamescom’un açılış gecesinde gösterileceğini belirttiler. Bu nedenle, Need For Speed ​​serisindeki bir sonraki haberi görmek için daha fazla beklememiz gerekmeyecek.

Ghost Games, hayranlarına Palm City’de açık dünya ortamı şeklinde gerçekleşecek olan sürükleyici bir anlatı vaat ediyor. Geliştiriciler oyunun kendisiyle ilgili sessiz kaldılar, bu yüzden yeni bilgiler için 19 Ağustosu beklememiz gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir