En İyi Ücretli Video Edit Programları

Bu yazıda sizlerle en iyi ücretli video edit programlarına göz atacağız. Umarım işinize yarar ve faydalı bulursunuz.

Adobe Premiere Pro CC

Adobe Premiere Pro, endüstri standardı bir video editörüdür ve bundan en iyi şekilde yararlanmak, para kadar zaman yatırımı gerektirecektir, ancak video konusunda ciddiyseniz, çabaya değer.

İstiflenebilir ses ve video filtreleri, 360 derece ve VR video desteği, çok sayıda ham dosya formatı için yerel destek ve başkalarıyla işbirliği içinde çalışabilme yeteneği var. Videolarınızı içe aktarmayı tamamlamadan önce düzenlemeye bile başlayabilirsiniz.

Bu tür bir güç ucuza gelmiyor ve aylık veya yıllık abonelik ücreti artıyor, ancak büyük bir ilk harcama eksikliği Premiere Pro’yu şaşırtıcı bir şekilde erişilebilir kılıyor. Bir karar vermeden önce diğer video edit programlarının da deneyebilirsiniz, ancak Premiere Pro son derece çok yönlü ve bulut tabanlı model, yeni sürümleri yayınlandıkça en iyi seçenek olarak kalacak gibi duruyor.

 Apple Final Cut Pro X

Bu tamamen pazarın profesyonel ucunu hedef alan bir video editörüdür, ancak Apple Final Cut Pro X gereksiz yere karmaşık değildir. Arabirimi çoğundan biraz farklıdır ve sizi ses, müzik ve başlıklar gibi belirli ‘roller’ halinde düzenlemenizi teşvik eden ‘izsiz’ bir zaman çizelgesi etrafında inşa edilmiştir.

Uçağınızla eşleşecek bir video editörü arıyorsanız, Final Cut Pro mükemmel bir seçimdir. Tüm büyük markalardan ve modellerden ham videoyu destekler ve ek profillerle düzenli olarak güncellenir. Ayrıca, 360 derece video düzenlemeyi (birinci sınıf video düzenleme yazılımı için hızlı bir şekilde zorunlu hale gelir) ve HDR’yi, gelişmiş renk derecelendirme ile destekler.

Adobe, Adobe gibi bir abonelik modeli benimsemek yerine, Final Cut Pro’yu bir defalık sabit bir ücret karşılığında kullanıma sunmayı seçti. Göreceli olarak pahalıdır, ancak tüm önemli güncellemeleri içerir ve birkaç yıl boyunca kullanmaya devam ederseniz Premiere Pro’dan daha ucuza çalışacaktır. Mac’iniz varsa ve Apple ile Adobe arasında paramparça olduysanız, kararınızı vermeden önce ikisinin de ücretsiz denemelerini yapmanızı öneririz.

Adobe Premiere Elements ve Apple Final Cut Pro X video düzenleme projeleriniz için fazla geliyorsa, CyberLink PowerDirector’a bir göz atın.

PowerDirector birinci sınıf, özellik dolu bir video editörü olmasına rağmen, aynı zamanda çok affedici ve yapım aşamasına yeni başlayanlar tamamlamayan yumuşak bir giriş sunuyor. Sihirli Film Sihirbazı, videoları bir kaç tıklamayla birleştirme ve en iyi hale getirme görevini ayıran en iyi örnektir. Zaman çizelgesi editöründe biraz zaman geçirerek daha iyi sonuçlar elde edersiniz, ancak Facebook’ta yayınlamak için bir şeyi hızlı bir şekilde bir araya getirmek isteyen herkes için idealdir.

Bu, CyberLink PowerDirector’ın aşağılandığını söylemek demek değildir; ne münasebet. Yazılım ayrıca kontrol panelleri ve zaman çizelgesi etrafına dayalı standart bir üretim sonrası arayüz sunar. İnce kontrolleri incelemek biraz zaman alabilir, ancak araştırmaya başladığınızda her filtre ve seçenek son derece esnektir. Belki de hepsinden etkileyici olan CyberLink PowerDirector, video düzenlemeyi eğlenceli hale getirir.

HitFilm Pro

HitFilm Pro, fanfilm yapımcıları arasında en çok tercih edilen ve iyi nedenlerle seçkin bir video editörüdür. Çarpıcı özel efektler oluşturmak için araçlar ile doludur, ancak ev kullanıcıları için yeterince erişilebilir.

HitFilm Pro’nun en büyük satış noktalarından biri, editör içindeki video post prodüksiyonun hemen hemen her yönüyle başa çıkma yeteneği. Animasyonlara, başlıklara, ses düzenlemesine ve renk derecelendirmesine birkaç tıklamayla erişilebilir, ancak arayüz sezgisel olarak tasarlanmıştır ve asla karışıklık hissetmez.

Bu serinin diğer video editörlerinden farklı olarak, HitFilm Pro, özel 3D modellerin içe aktarılmasını ve canlandırılmasını, benzetilmiş 3D kameralarla, özel gölgelerle ve dinamik ışıklandırmayı destekliyor. Etkileyici parçacık efektleri ve can sıkıcı döküntüleri en aza indirgemek için mükemmel kroma anahtarlama da vardır.

Adobe Premiere Elements

Bu programdaki tüm premium video editörleri arasında, Adobe Premiere Elements acemiler için en idealidir. Video düzenlemeyi olabildiğince kolay hale getirmek için tasarlanmıştır ve Uzman arayüzü bile son derece basittir.

Adobe’nin premium yazılımının aksine (Premiere Pro gibi), Premiere Elements yalnızca bir defalık satın alma olarak kullanılabilir, bu nedenle kullanmaya devam etmek için aylık bir ücret ödemeyi taahhüt etmiyorsunuz. Ayrıca Adobe gibi büyük bir isim için etkileyici olan, en uygun fiyatlı video editörlerinden biridir.

Bazı video editörleri başlamadan önce belli bir derecede tanıdık olduğunu varsayar, ancak Premiere Elements yeni başlayanlar için bile idealdir. Arabirimi açıkça etiketlenmiş büyük düğmelere sahiptir. Ayrıca sihirbazları kullanarak ve daha geleneksel çok kanallı zaman çizelgesini kullanarak video oluşturma arasındaki boşluğu doldurmaya yardımcı olacak bazı mükemmel eğitimler de var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir