En Çok Aboneye Sahip 10 YouTube Kanalı

TymonOziemblewski / Pixabay

En Çok Aboneye Sahip 10 YouTube Kanalı

YouTube’un dünya genelinde milyarlarca günlük kullanıcısı var. Platform, içerik oluşturucuların içeriğini dünyayla paylaşmalarına ve bu Ortak Program aracılığıyla bu süreçte biraz para kazanmalarına olanak tanır. Son birkaç yılda, Felix Kjellberg ve Logan Paul gibi birçok YouTube ünlüsünün ortaya çıktığını gördük.

En Çok Abonesi Olan Kanallar

YouTube, 2005’e abone olma özelliğini sundu ve Nisan 2006’da en çok abonesi olan üyelerin listesini yayınlamaya başladı. O zamanlar, Smosh sadece birkaç bin abone ile en popüler kanaldı. Bugün dünyanın dört bir yanından 22 milyondan fazla aboneyi bir araya getirdi ve en fazla abonesi olan 40. kanal. Aşağıdaki sıralama Müzik, Oyun ve Spor gibi otomatik olarak oluşturulan kanalları içermez çünkü kendi videolarını üretmezler.

10- HolaSoyGerman

Germán Alejandro Garmendia Aranis (aka) HolaSoyGerman bir Şili komedyenidir. Ayrıca Ancud grubunun bir parçası ve Spotify ve YouTube’daki şarkılarını dinleyebilirsiniz. HolaSoyGerman, bu yazı sırasında 38.64 milyon aboneye sahip en popüler İspanyolca kanaldır. Ayrıca 34.2 milyon abonesi olan başka bir kanal JuegaGerman’ı yönetiyor.

9-Dude Perfect

Beş eski oda arkadaşı olan Garrett Hilbert, Cody Jones, Tyler Toney, Coby Cotton ve Cory Cotton tarafından yönetilen Dude Perfect, spor ve komedinin mükemmel bir karışımıdır. Kanal neredeyse on yıldır var. Dudes, ABC News ve Jimmy Kimmel Live’da yayınlandı. Ayrıca birkaç Guinness Dünya Rekoru var. Dude Perfect’in şu anda YouTube’da 40.9 milyon abonesi var.

8- WWE

WWE veya World Wrestling Entertainment’ın YouTube’da 41.4 milyon abonesi var. Kanal 40.000’den fazla videoya sahip çünkü kanalın Night Night Raw bölümlerinin yanı sıra sahne görüntüleri de var. Kanal, 2007’deki kuruluşundan bu yana, videolarında 31 milyardan fazla görüş aldı.

7-Cocomelon – Nursery Rhymes

Cocomelon daha önce ABCkidsTV olarak adlandırılmıştı. Eğitici şarkı sözleri ve tekerlemelerin 3D animasyon videolarını ve orijinal çocuklarının şarkılarını kullanarak çocuklar için öğrenmeyi eğlenceli hale getirir. Kanal Treasure Studio Inc.’e aittir. Bu yazının yazıldığı tarihte 42.47 milyon aboneye sahipti.

6- Justin Bieber

Bu kanal, popüler Kanadalı şarkıcı Justin Bieber’ın canlı performanslarını, röportajlarını ve müzik videolarını içerir. 2007’de YouTube’da homemade videolar yayınlamaya başladı. Bugün, müzik videolarının birçoğunun YouTube’da milyarlarca görüşü var. Kanal 44.12 milyon aboneye sahiptir.

5- SET

Hindistan Sony Entertainment Television (SET) Hindistan, YouTube’da güçlü bir varlığı olan Hintçe bir TV kanalıdır. Aile eğlencesi için gerilim, komedi, drama ve dans gösterileri gibi içerikler yükler. 2006 yılında ilk videosunu yüklediğinden beri SET India, 45.11 milyon aboneyi bir araya getirdi.

4- Kanal KondZilla

KondZilla veya Konrad Cunha Dantas, Brezilya merkezli bir Portekizce müzik video üreticisidir. 2012 yılında YouTube kanalını başlattı ve onu 48.17 milyon aboneye ve 23.9 milyar görüntülemeye ulaştı. Dantas, Brezilya’daki en büyük elektronik müzik üreticisidir. Koral Conka, DJ Marlboro ve Preta Gil gibi birçok popüler sanatçı ile çalıştı.

3-5-Minute Crafts

5 Minute Crafts, bu listedeki en yeni YouTube kanalıdır. Kasım 2016’da başlatılan kanal, 52.9 milyon aboneyi platformda topladı. Kanal, el sanatları ve DIY projeleri hakkında nasıl yapılır videoları yapar. Aynı zamanda 27.2 milyon takipçisi olan Instagram’da çılgınca popülerdir.

2- T Series

T Serisi popüler bir Hint müziği etiketidir. PewDiePie’yi dünyanın en çok abonesi olan YouTube kanalı olarak adını yazdırmıştı, ancak yine geride kaldı. T-Series çoğunlukla Bollywood müzik videolarını ve film fragmanlarını yayınlar. Şirket onlarca yıldır var olmasına rağmen, 2006 yılında YouTube kanalını başlattı. Bu yazının yazıldığı sırada T-Series’in 92.56 milyon abonesi vardı.

1- PewDiePie

Felix Kjellberg (aka) PewDiePie, tacı birkaç günlüğüne T Serisine kaptırmasına rağmen, yıllarca dünyanın en çok abone olunan YouTube kanalı oldu. Felix, kolej odasından YouTube videoları çekmeye başladı, sonra da geçinmek için sosisli sandviç sattı. İsveçli oyuncu ve komedyen, esprili komedi tarzı nedeniyle öne çıktı. 2014 yılında YouTube kanalının yıllık 7 milyon dolar gelir elde ettiğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir