En iyi Mouse – 2020

En iyi fare 2020: 5 en iyi bilgisayar faresi karşılaştırıldığında aşağıdaki liste ile karşınıza geldik

Dizüstü bilgisayar ve tablet üreticileri sizi başka türlü ikna etmeye çalışsa bile, masaüstünüzde dolaşmak için en iyi fareyi kullanmak gibisi yoktur. Windows 10 veya macOS’ta olsanız da Mojave , bir trackpad veya dokunmatik ekran sadece bu konuda en iyi fare veya herhangi bir fare ile aynı düzeyde kontrol ve işlevsellik sunmuyor. Birincisi, en iyi fare dizüstü bilgisayar kasanızdaki küçük bir alanla sınırlı kalmayacak ve bu nedenle çok daha doğru.

Piyasadaki en iyi fareyi almak, eski bir farenin geçmiş yaşlardan kalma bir kalıntı gibi görünmesini sağlayacaktır. Ancak, en iyi fareyi satın almak için çevrimiçi olmadan önce, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var. Kablosuz bir fareye gitmeyi mi düşünüyorsun yoksa kablolu bir fare daha uygun olur mu? Sadece en iyi oyun farelerinden birini mi arıyorsunuz yoksa üretkenlik için en iyisini mi istiyorsunuz?

Bu listedeki her en iyi fare, yalnızca ileri teknoloji ürünü çevre birimlerinde bulunabilecek önemli özelliklerle doludur. En iyi fare listemize dalalım, böylece sizin için en uygun olanını bulacaksınız.

Razer Death Adder Chroma

Sade olmasının yanında bir o kadar da renkli olması

ÖZELLİKLERİ
DPI 10.000
Arayüz USB
Ergonomik Sağ el
Düğmeler 5
Özellikler aydınlatma efektleri


Fiyat :
155.00 ₺ – N11

➕ Çok konforlu
➕ Üzerinde Işık bulunması
➖ Aydınlatma biraz hevesli hissediyor
➖ Yazılım biraz karışık olabilir

Razer ürünleri herkes için değil. Spesifik olarak, bir Apple gadget’ının zarif endüstriyel tasarımına sahip, ancak oyun odaklı bir çekiciye sahip bir kitleye hitap ediyorlar. Bu özellikle, kutudan çıkan 16,8 milyon LED arkadan aydınlatmalı renk seçeneğiyle birlikte gelen bir fare olan DeathAdder Chroma ile birlikte aşırı hassas 10.000 DPI sensör.

Microsoft Bluetooth Mobil

Çok neşeli! Sonsuza kadar sürer! Klasik bir fare örnegi 

ÖZELLİKLERİ
DPI 1.000
Arayüz Bluetooth
Ergonomik Çok yönlü
Düğmeler 2
Özellikler Hayır


Fiyat :
155.00 ₺ – N11

➕ Rahat
➖ Çoğu fareden daha küçük
➖ Temel

Elbette, geçen yıl geç saatlerde ortaya çıkan Microsoft Surface Precision Mouse cazip geliyor, ancak bazen dizüstü bilgisayar çantanıza endişelenmeden atabileceğiniz ucuz ve güvenilir bir fareye ihtiyacınız var. Bu, Bluetooth Mobile Mouse 3600’ün harika olduğu şeylerden biri. Bu, güvenebilecekleri ucuz bir işaretleme aygıtı arayan herkes için en iyi fare olabilir  bugün satın alabileceğiniz en güvenilir kablosuz farelerden biridir ve güvenebileceğiniz bir markadan gelir. 

Logitech M330

Aşırı derece sessiz olan harika bir mouse

ÖZELLİKLERİ
DPI 1.000
Arayüz 2.4 GHz kablosuz
Ergonomik sağ el
Düğmeler 3
Özellikler Sessiz düğmeler, 10 metre kablosuz bağlantı, 2 x AA pil (24 aylık pil ömrü talep edilir)


Fiyat :
105.00 ₺ – N11

➕ Neredeyse sessiz işlem
➕ Kompakt
➖ Düğmelerde kısa
➖ Bluetooth bağlantısı yok

Görülen ve duyulmayan bir şey arıyorsanız, bu sizin için en iyi faredir. Logitech M330 Silent Plus çok kompakt ve sessiz olduğundan, uyku komşusunun yanındaki bir uçak tepsisinde veya bir kafede kullanmak için mükemmel bir faredir. Gitmeye hazır olduğunuzda dizüstü bilgisayarınızı çantanıza koyun ve çeyrek kiloluktan daha ağır olan ilave kütleyi bile farketmeyeceksiniz. 

Logitech MX Ergo 

ÖZELLİKLERİ
DPI 512 – 2048
Arayüz Bluetooth ve 2.4 GHz kablosuz
Ergonomik sağ el
Düğmeler 8
Özellikler Trackball, USB dongle, aynı anda üç bilgisayara kadar kullanım için Logitech ‘Flow’ yazılım uyumluluğu, mikro USB şarj, hassas mod


Fiyat :
625.00 ₺ – N11

➕ Rahat tasarım
➕ Doğru topunu
➖ Solak versiyon yok
➖ Eğim seçenekleri sınırlıdır

Üçüncü trackball faresi Logitech 2008’den bu yana ortaya çıkardı, MX Ergo Wireless, optik lazer farelerle dolup taşan bir sektörde bir anormallik. Bu nedenle, kesinlikle günümüzün jest-tabanlı masaüstü trackpad’lerine pek geçmemiş olanları büyülüyor. Düz yatırma veya 20 derecelik bir açıyla kullanma seçeneği ile bu fare benzersiz bir şekilde tatmin edici ve eğer çok yönlülük arıyorsanız en iyi fare.

Logitech MX Vertical

Gezinmek için harika bir mouse

ÖZELLİKLERİ
DPI 4.000
Arayüz Bluetooth (üç cihaza kadar çiftler); USB-C
Ergonomik sağ el
Düğmeler 6
Özellikler Ergonomik yapı, Kolay Geçiş ve Akış Etkin, Hızlı şarj, İmleç hız şalteri


Fiyat :
655.00 ₺ – Trendyol

➕ Rahat tasarım
➕ Dört aylık pil ömrü
➖ Aşırı pahalı

Çalışma gününüzü biraz daha az titiz hale getirecek son derece konforlu bir fare arıyorsanız, Logitech MX Vertical gibi ergonomik odaklı en iyi fareye ihtiyacınız olacak. Bu farelerin neler yapabileceğinin harika bir örneği. Adından da anlaşılacağı gibi, dikey bir fare, ancak elinizde düşünebileceğinizden çok daha doğal hissediyor. Ayrıca, el bileği ve el kaslarına uygulamanız gereken stres miktarını azaltmanıza yardımcı olur. Ek bir avantaj olarak, daha da kesintisiz bir üretkenlik süreci için farklı bilgisayarlar arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapmanızı sağlayan kullanışlı küçük bir düğme var.

 Anker Dikey Ergonomik Optik Fare

Garip bir görüntüye sahip bilgisayar faresi

ÖZELLİKLERİ
DPI 1000
Arayüz USB
Ergonomik Dikey
Düğmeler 5
Özellikler


Fiyat :
69.00 ₺ – n11

➕ RSI hastaları ve önleme için iyi
➕ Cips gibi ucuz
➖ Arıtılmamış özellikler

Anker Vertical Ergonomic Optical mouse yalnızca elinize geçene kadar kapalı kalır. Bu fareyi kullanmaya başladığınız andan itibaren, bunun sizin için en iyi fare olduğunu anlayacaksınız.  Diğer ergonomik farelere göre biraz daha ucuz inşa edilmiştir. Ancak şu şekilde bakın RSI’yi önlemenin uygun bir yoludur.

Microsoft Klasik IntelliMouse

ÖZELLİKLERİ
DPI 3200
Arayüz Kablolu
Ergonomik Sağ el
Düğmeler 5
Özellikler Klasik tasarım, Programlanabilir düğmeler, Bastırılmış beyaz aydınlatma


Fiyat :
199.00 ₺ – VatanComputer

➕ Sağlam tasarım
➕ Duyarlı
➖ Kablosuz özellik yok

Her ne kadar tüm çevre birimlerimiz gereksiz ışıklarla donatılıyor ya da garip şekillere uyarlanmış gibi görünse de, orada hala tek bakışta ciddiye alabileceğiniz bazı fareler var. Örneğin, Microsoft Klasik Intellimouse klasik bir tasarıma ve beyaz ışıklara çekici bir görünüm kazandırıyor ve temiz bir nefes alıyor. Aynı zamanda, sensörü, kullanıcıların DPI’yı 3,200‘e çıkarmasını sağlayacak şekilde yükseltir. Kablosuz değil ve oyun oynamak için zor yapılmış, ancak tüm işinizi yapmanıza yardımcı olacak bir fare pazarındaysanız, Microsoft Classic Intellimouse sizin için en iyi fare olabilir.

Logitech MX Anywhere 2S

Birden fazla bilgisayar kontrol için harika ötesi bir bilgisayar

ÖZELLİKLERİ
DPI 200 ila 4000
Arabirim Bluetooth ve Unifying Alıcı
Ergonomik Sağ elini
Düğmeler 7
Özellikler Logitech Flow, 4000 dpi Darkfield sensör, Logitech Unifying Alıcı, Logitech Easy-Switch


Fiyat :
584.00 ₺ – VatanComputer

➕ Çoklu bilgisayar kontrol desteği
➕ Seyahat için ideal pil ve alan
➕ Hızlı şarj
➖ Pahalı
➖ El yapısı büyük insanlar için küçük bir fare

Logitech MX Anywhere 2’nin daha gelişmiş bir sürümü olan kompakt MX Anywhere 2S’nin küçük boyutu nedeniyle hafife alınması kolaydır. Yine de, ona bir şans verin, ve tam olarak ne kadar güçlü, çok yönlü ve verimli olduğunu size gösterecektir. Verimlilik için en iyi fare  hareket halindeyken üretkenlik yanı sıra  bu özellik, bilgisayarlar arasında kolayca geçiş yapmanıza, kusursuz bir şekilde izlemenize ve sadece 3 dakikalık bir şarjla tam bir günlük şarj almanıza olanak tanıyan kesintisiz iş akışı sunar.

Logitech MX Master 2S

ÖZELLİKLERİ
DPI 4.000
Arabirim Bluetooth ve 2.4 GHz kablosuz
Ergonomik Sağ elini
Düğmeler 7
Özellikler Kaydırma tekerleği, Özelleştirilebilir düğmeler, Başparmak tekerleği, ergonomik yapı


Fiyat :
732.00 ₺ – VatanComputer

➕ Özelleştirilebilir düğmeler
➕ İnanılmaz izleme
➖ Pahalı
➖ Ambidextrous değil

Logitech MX Master 2S pahalıdır, ancak fiyat etiketinin sizi korkutmasına izin vermeyin. Bu, özellikle üretkenlik ve yaratıcı işler için 2019‘un sunduğu en iyi faredir. Bu fiyat etiketindeki farelerin çoğu saçma düğme ayarlarına ve sinirli tasarımlara sahip oyunculara hitap ederken, bu fare yalnızca üretkenlik için yaratılmıştır. Bize güvenin, günlük ofis işleri için üst düzey bir kablosuz fareye ihtiyacınız olmadığını düşünebilirsiniz, ancak bir kez ellerinizi Logitech MX Master 2S’ye götürdüğünüzde, asla geri dönmek istemeyeceksiniz.

Apple Magic Mouse 2

Her zamanki Apple diğer farelere göre farklı bir görüntüye sahip

ÖZELLİKLERİ
DPI 1300
Arayüz Bluetooth
Ergonomik Çok Yönlü
Düğmeler 0
Özellikler Multi-touch


Fiyat :
579.00 ₺ – VatanComputer

➕ Fantastik görüntü
➕ Çoklu dokunuş
➖ Pahalı

Apple, çok pahalı telefonlar ve yeni Mac Pro 2019 gibi daha pahalı PC güç santralleri yapmakla meşgul olmadığında , işimizi yapmakta zorlandığımız en tuhaf ve en etkili farelerden birini oluşturmak zor. Spesifikasyonlara bakarken, kendinizi Magic Mouse 2 üzerinde hiçbir düğme bulunmadığı için iki kez çekim yaparken bulursanız, bu fare, hareket tuşlarıyla tamamen kontrol edilir ve bir trackpad’in yanı sıra bir farenin tüm avantajlarını sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir