Whatsapp’ta silinen mesajlar nasıl okunur?

İstemediğiniz WhatsApp iletilerinizi okuduktan hemen sonra silebilirsiniz, daha doğrusu sildiğinizi düşünebilirsiniz. Ancak çevrimiçi olarak gönderdiğiniz hiçbir şey kalıcı olarak gitmez. Bu nedenle size gönderilen silinmiş WhatsApp mesajlarını da çok kolay yollardan okuyabilirsiniz.

Birisi bir WhatsApp sohbetinden bir mesaj sildiğinde, mesajın alıcısına bir mesajın silindiği söylenir, bu nedenle bir şeyin gönderildiği ve silindiği hemen bellidir. Mesaj silinmiş olsa bile, alıcının telefonunda saklanır, bu yüzden tek yapmanız gereken mesajlaşma uygulamasının yedekleme özelliği ile erişmektır. Bu özellik, kullanıcıların mesajlarını her gün yedekler, ancak sıklığı haftada bir veya ayda bir kez değiştirmek mümkündür.

Birkaç teknoloji blogu silinen WhatsApp mesajlarını nasıl okuyacağımızı açıkladı. Bu işlem için tek yapmanız gereken, uygulamayı cihazınızdan kaldırmak ve ardından App Store’dan veya Google Play Store’dan tekrar yüklemek.

Uygulamaya tekrar giriş yaptıktan sonra, sohbetlerinizi yedekten geri yükleme seçeneğini tıklamalısınız. “Geri yükle” yi seçtikten sonra silinen iletiler de dahil olmak üzere tüm sohbetlerinizi geri yükler. Bu işlem, silinmiş WhatsApp mesajlarını, hiç silinmemişler gibi gibi ekler.

Uygulamayı kaldırıp yeniden yükleme çilesini yaşamak istemiyorsanız, silinen WhatsApp mesajlarını okumanızı sağlayan bazı üçüncü parti uygulaması seçenekleri de vardır. Bildirim Günlüğü ve Bildirim Geçmişi Günlüğü, Android kullanıcıları için Google Play Store’da bulunan iki uygulamadır. WhatsApp tarafından sohbet mesajları hakkında gönderilenler de dahil olmak üzere, cihazdan gelen tüm bildirimleri görüntüler.

Tek dezavantajı, okuyabilmek için bildirim ile etkileşime girmiş olmanız gerektiğidir. Bu, silinen WhatsApp mesajlarını okumak için bu uygulamaların sınırlı kullanımı olabileceği anlamına gelir. Ek olarak, bu tür uygulamaları kullanmak, mesajlarınıza güvenlik nedeniyle önermediğimiz bir seçenektir. Çünkü üçüncü bir tarafa erişim izni vermenizi gerektirir. En güvenli seçenek, uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyerek silinen mesajları okuma yöntemidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir