Google artık kişiselleştirilmiş TV ve film önerileri sunuyor

Google, neyin izlenmesi gerektiğini bilmek konusundaki giderek zorlaşan sorunu çözmek için arama uygulamasına TV ve film önerileri ekledi.

Şu anda mevcut olan çok sayıda yayın hizmetiyle en çok neyin hoşlanacağını bilmek gerçekten zor olabilir, ancak şimdi ‘izlemek için iyi şovlar‘ gibi bir şey ararsanız, Google size atlı karınca tarzı bir öneriler listesi sunar.

CNET’in rapor ettiği gibi, Google’ın önerilerine göz atabilir, ilginizi çekmeyen bir kişiyi sola kaydırarak ve bir buluşma uygulaması gibi doğru olanları sorabilirsiniz. Bir süre sonra, uygulama tercihlerinizi öğrenecek ve zevk almanızın daha muhtemel olduğunu göstermeye başlayacak.

İzlenecek bir şey seçtiğinizde, Google sizi abone olduğunuz herhangi bir akış hizmetine yönlendirecektir.

Ne izlenir?

Google, son aylarda çekirdek arama motorunda, bir tür pazar haline dönüştüren resim arama aracının tamamen elden geçirilmesi de dahil olmak üzere birçok önemli değişiklik yaptı. Resmin daha büyük bir versiyonunu görüntülemek yerine, bir öğeyi gösteren küçük resme tıklamak artık fiyatları, stokçuları ve diğer bilgileri ortaya koyuyor.

Yeni TV ve film önerilerinin, Google’a daha fazla perakende satış vermesi de muhtemeldir; bu, görüntüleme tercihlerinizin hedefli reklamcılıkta kullanabileceği ve YouTube Premium’da içerik tanıtımı için kullanabileceği konusunda net bir resim sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir