Facebook Haziran’da yeni şifreleme başlattığı bildirildi

Facebook’un Haziran’da yeni şifreleme ile beraber para birimi başlattığı bildirildi

Facebook sosyal ağ şirketin yaklaşan cryptocurrency olan güveni güçlendirmeye yardımcı olur dış destekçileri bulmuştur olarak, bu ay bir noktada dijital para birimini açıklaması bekleniyor.

Raporda, Facebook’un kullandığı dijital jetonun işlem ücreti ödemeden kenarlıksız bir para birimi olarak çalışacağı belirtiliyor. Görünüşe göre, projede çalışan Facebook çalışanlarına gerçek para yerine kripto para birimi jetonunda ödeme seçeneği sunuluyor.

Yeni kripto para birimi, WhatsApp ve Messenger dahil olmak üzere Facebook’un uygulaması aracılığıyla satışa sunulacak ve gelişmekte olan ülkelerdeki uçucu para birimlerine sahip kullanıcılara yardım etmeyi amaçlayacak. Ayrıca, Facebook şifreli para birimini özelleştirilmiş ATM fiziksel terminalleri aracılığıyla kullanıma sunmayı planlıyor.

Proje aynı zamanda müşterilerin Facebook’un dijital belirteçleriyle ödeme yapmalarını sağlayacak tüccarlar için kaydolma bonusları da veriyor. Her ne kadar rapor, cryptocurrency hakkındaki ayrıntıları derinlemesine içeriyor olsa da, önemli bir yönü kaçırıyor: yayın tarihi. En azından zaman aralığı Haziran ayına kadar daraldı, bu yüzden şimdi çok fazla beklememiz gerekmeyecek. Yakında yayınlanmış olacaktır.12

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir