Facebook’un kameralı bir TV yayın cihazı için planları var

Öyle görünüyor ki Facebook gerçekten görüntülü görüşme yapmamızı istiyor.

The Information tarafından yayınlanan yeni bir raporda, sosyal medya devinin Hulu, Netflix ve Amazon’un benzerlerine yaklaştığını ve yıl bitmeden piyasaya sürebilecek potansiyel bir TV yayını cihazında yayın akışlarına destek almalarını istediğini belirtti.

Bu yeterince önemli değilse, söz konusu yayın cihazı, televizyonun kendisinde görüntülü aramalar yapmanıza yardımcı olacak bir çevre birimiyle birlikte gelecek gibi görünüyor.

facebook on tv ile ilgili görsel sonucu

Kamera odaklı araçlar birçok tüketiciyi gizlilik skandallarıyla işlenmiş bir şirkete daha da fazla veri vermekten ve son zamanlarda 5 milyar dolar vermekten huzursuz hale getirse de, Facebook zaten Portal ve Portal Plus akıllı ekranlar yelpazesiyle akıllı ev pazarına girmeye çalıştı ve kullanıcı verilerinin yanlış kullanımı için para cezası almıştı.

Facebook, servetlerinin başka bir yerde yatmasını ümit edebilir: Amazon Fire TV Stick gibi bir TV yayın cihazı, Google Chromecast ve hatta Apple TV 4K. Facebook’un daha küçük bir yayın çubuğu mu yoksa daha büyük bir set üstü cihaz mı planladığı henüz açıklığa kavuşturulmamasına rağmen, daha düşük bir profil tutmak insanların evlerine girmek için daha akıllı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir