Lenovo, 2019 sonuna kadar tüm gün pil ömrü ile 5G dizüstü bilgisayarları piyasaya sürecek

Lenovo dizüstü bilgisayar pazarını sallamak istiyor

Dizüstü bilgisayar pazarı kısa sürede sarsılabilir, Lenovo Aralık 2019’a kadar tüm gün pil ömrüne sahip 5G bağlantılı dizüstü bilgisayarlarını tanıtacak.

Bu, görünüşe göre 91 mobiles‘ın isimsiz bir Lenovo çalışanıyla konuştuğuna göre. Süper hızlı 5G mobil ağlara bağlanabilen dizüstü bilgisayarlar gerçek bir oyun değiştirici olabilir ve 91 mobiles‘ın dedikleri doğruysa, umarım beklemek zorunda kalmayız.

5G, çok daha yüksek indirme hızları ve daha düşük gecikme süresi sağlarken, yerleşik 5G bağlantısı olan dizüstü bilgisayarlar internete erişebilir ve bulut akış hizmetlerinden yararlanabilir, çok daha hızlı, onları kullanmada potansiyel olarak devrim yaratabilir.

lenovo laptop ile ilgili görsel sonucu

Tüm gün çalışan piller

Bu isimsiz Lenovo çalışanına göre, şirket tüm gün pil ömrüne sahip dizüstü bilgisayarlar üretmek için Intel ve Qualcomm ile yakın bir şekilde çalışıyor.

Bu, Windows 10 dizüstü bilgisayarları daha hızlı, daha ince ve gün boyu pil ömrüne sahip hale getirmeyi amaçlayan Intel’in Project Athena’da bulunan Lenovo dizüstü bilgisayarlarını görebileceğimiz anlamına geliyor.

Bu arada Qualcomm, Snapdragon platformunda çalışan makineleri üretmek için dizüstü bilgisayar üreticileriyle ortaklık kuruyor; bu da akıllı telefonların en iyi özelliklerini – anında önyükleme ve daima bağlı mobil internet gibi – inanılmaz uzun pil ömrü sunuyor.

Bu heyecan verici bir haber olsa da, bunun adsız bir kaynaktan geldiğini unutmamalıyız, bu yüzden umutlanmadan önce her zaman biraz temkinli olmaya değer.

Bununla birlikte, Lenovo gibi dizüstü bilgisayar üreticilerinin tüm gün pil ömrünü dizüstü bilgisayarlarına getirme yollarını aradığı açık ve yakında PC’ler 5G’den faydalanacak, bu nedenle bu sızıntı olasılıkların ötesinde değil gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir