Google Chrome sekme karışıklığını düzenliyor

Birçok kişi, tarayıcılarında aynı anda 30 veya daha fazla sekme açabiliyor, hatta bazı sekmelerini unutabileciği noktaya kadar yaşar ve bunlar sadece sahip olduğumuz bir cihazda olanlar. Bazı insanlar bugünlerde bir bilgisayara ek olarak en az bir telefona sahipler. Başka bir deyişle, tarayıcı sekmelerini yönetmek oldukça karışık olabilir ve Google sonunda Chrome kullanıcılarına açtığınız sekmeleri daha yönetilebilir hale getirecek. Tarayıcı sekmesi yönetimi zor bir konudur ve farklı tarayıcıların bu soruna farklı çözümleri vardır. Google, kullanıcıların sekme bağımlılıklarını azaltmalarına yardımcı olmakla kalmıyor, yalnızca sekmelerini düzenlemek veya tanımlamaları daha kolay hale getirmek için de kullanılıyor. Sonuçta, onlarca sekme açıkken, hangisinin hangisi olduğunu görmek zor olabilir. Özellikle birbiriyle çakışan varsayılan kullanıcı arayüzü sekmelerini görmek zordur.

Google Chrome introduces new features to reorder tab clutter

Chrome’un UI’ler üzerinde fazla kontrol sahibi olmadığı masaüstlerinde, Chrome, kullanıcıların adlarını görebilmeleri için sekmelerin üzerine gelmesine izin verir. Ancak Android’de, Google normal örtüşen bölümlerden, kullanıcıların sekmeleri bir bakışta daha kolay bir şekilde tanımlamalarını sağlayacak bir ızgara görünümüne geçiyor.

Android kullanıcıları sekmeleri yönetmek için daha iyi bir araca sahip. Android’de Chrome, kullanıcıların bu kutuları üst üste sürükleyip bırakarak sekmeleri gruplandırmasına izin verir. Bu, bu gruplar için ekranın altına yeni bir panel ekleyecek. Chrome, ayrıca, doğrudan Android ve masaüstü arasında sekme gönderme ve üçüncü taraf uygulamalarına gerek kalmadan, sekmeyi gönderme gibi daha keyifli bir deneyim sunmak için birkaç yeni özelliğe sahiptir. Kullanıcılar ayrıca masaüstü tarayıcılarını sadece arka plan görüntüsü ile değil, aralarından seçim yapabileceğiniz renk temalarıyla da özelleştirebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir