Google Asistanı hatası telefonunuzun ekranına zarar verebilir

Bazı Android telefon ve tablet kullanıcıları Google Assistant ile ilgili bir hata bildiriyor, bu da cihazlarının ekranının, pil boşalmasından kalıcı ekran hasarına kadar bir dizi soruna neden olabilecek ‘Hey Google’ uyandırma cümlesini duyduktan sonra sürekli açık kalmasına neden oluyor.

Bu, aynı sözlü komut kullanılarak etkinleştirilen diğer cihazlara (Google Home akıllı hoparlörler gibi) sahip kişiler için çok sinir bozucu bir durumdur.

Android Polisi’nden birkaç personel, telefonlarının ve tabletlerinin, uyandırma komutunun farklı bir cihaz için tasarlandığını fark ettikten sonra uykuya dalmayacaklarını fark etti.

Bu ciddi bir pil boşalmasıdır (karanlık mod etkinken bile) ve cihazın kilidini açık bırakmasından kaynaklanan potansiyel bir güvenlik riskidir. Ayrıca LCD cihazların ekranlarında görüntülerin yanmasına yol açabilir.

Kronik uykusuzluk

Aynı sorun, Eylül ayından bu yana Google destek forumlarında düzenli aralıklarla bildirilmektedir. OnePlus 6T sahibi Google Asistanı uyandırma ifadesini tespit ettikten 1 saat sonra telefonlarını pili ile uyanık bulsa da, çoğunlukla Google Pixel ve Google Home cihazlarını etkiliyor gibi görünüyor.

Sorunun nedeni henüz belirlenemedi ve aralıklı görünüyor, ancak bir düzeltme ortaya çıkarsa sizi güncel tutacağız. Bu arada, şimdi ve sonra telefonunuzda bir göz atmanızı öneririz (özellikle Google Asistanlı başka cihazlara sahipseniz), böylece ekranı gerektiğinde manuel olarak kapatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir