Google Haritalar “gizli mod” şu anda test ediliyor

Mayıs ayındaki Google IO 2019 açılış konuşmasında, Google Haritalar için gizli bir modun, XDA Developers tarafından keşfedildiği gibi, test edilmekte olduğu bildirildi.

Kapalı bir betanın bir parçası olarak Google Haritalar önizleme grubunun üyeleri için bugün mevcut olan gizli mod testi, Önizleme Haritaları’nın en son 10.26 güncellemesine dahil edilmiştir. Şu anda, güncelleme şu anda Google Haritalar önizleme uygulamasının Android sürümü ile sınırlı.

Testte, gizli mod, uygulamanın ayarları üzerinden açılabilir; bu noktada Google- Haritalar konumunuzu paylaşmayı, konum geçmişinizi güncellemeyi, tarama geçmişinizi kaydetmeyi veya Haritalar verilerinizi kişiselleştirmek için kişisel verilerinizi kullanmayı durduracaktır.

XDA Developers’ın baş editörü, Google Haritalar için kullanılan yeni gizli modun GIF kodunu aldı.

Gördüğünüz gibi, gizli modun açılması, kullanıcıya “gizli modun açık” olduğunu belirten ekranın üstüne siyah bir çizgi uygular. Ayrıca Google Haritalar arama çubuğundaki klasik “şapka ve güneş gözlüğü” gizli simgesi de mevcuttur.

Beta özelliğinin Google Haritalar uygulamasının Android Otomatik sürümünde de çalıştığını belirtmek önemlidir; Android Police, yukarıdaki resmi anonim kalmayı seçen bir kullanıcıdan edinmiştir.

Şu anda, Google Haritalar’ın gizli modunun herkese açık hale getirileceği bilinmemektedir (iOS kullanıcılarını da içerecektir), ancak özellik zaten kapalı beta sürümünde olduğundan, muhtemelen çok yakın bir gelecekte tam bir açılış bekleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir