Google Pixel Watch’un beklenmedik bir yerinde kamerası olabilir

Google Pixel Watch, yakın bir gelecekte daha fazlasını görmeyi umduğumuz uzun ve dedikodulu bir akıllı saat ve Google tarafından yayımlanan yakın zamanda ortaya çıkmış bir patent, şirketin bazı haberler geliştirdiğini öne sürüyor.

Hollandalı blog LetsGoDigital tarafından bulunan patent, Google Piksel Watch’u birkaç farklı açıdan kaba ayrıntılı bir şekilde gösteriyor ve bize pek fazla bir şey ifade etmiyor, ancak anlattığı büyük bir özellik var; Bir kamera.

Ellerin analog bir saatte bir araya geldiği, patentlerde gösterilen saat yüzünün ortasında, küçük bir mercek görebilirsiniz. Sensör, diyafram veya megapiksel sayımı gibi hiçbir ayrıntı bilmiyoruz, ancak Google’ın en azından Pixel Watch’a fotoğraf çekebilme yeteneği vermeyi düşündüğünü gösteriyor.

Kameralı akıllı saatler aslında yeni bir fenomen değil; 2019’un başlarında başlatılan Nubia Alpha’da 5MP kamera vardı.

Cihazda görüntülendiğinde Nubia Alpha’nın kamerasını resim kalitesi açısından iyi bulduk ve resimleri bir akıllı telefon uygulamasına kolayca aktarabilirdiniz, ancak her türden makul bir görüntü elde etmek için giyilebilir malzemeyi doğru açıda tutmak zordu.

Bu yüzden akıllı kameraların gerçekten gerekli olduğuna ikna olmadık, ancak Google bir yazılım öncüsü ve donanıma çok iyi saygı duyuyor, bu yüzden bileğe monte edilmiş bir kameranın çalışmasını sağlayacak bir yol bulabiliyor.

Umarım yakında öğreniriz, ancak Google Pixel Watch’ı bir yıldan fazla bir süredir duyuyoruz ve Google hala giyilebilir ürünler için patent başvurusu yapıyorsa, henüz son bir tasarıma yer vermediklerini gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir