Google One şimdi Android telefonlar için otomatik yedekleme sunuyor

Öncelikle, genişletilmiş bulut depolama alanı için Google’ın abonelik hizmeti olarak bilinen Google One, artık otomatik telefon yedeklemeleri sunuyor.

Google One, uygulama verilerinizi, arama geçmişinizi, kişilerinizi, ayarlarınızı ve SMS mesajlarınızı içeren standart Android yedeklemesini yönetir. Google One ayrıca orijinal fotoğraf, video ve multimedya mesajlarının (MMS) yedeklerini de tutar.

Daha da iyisi, uygulamadan yedekleri geri yükleyebilirsiniz. Bu, özellikle yeni bir Android cihaz satın alan ve eski verileri geri yüklemek isteyenler için kullanışlıdır.

Telefonunuza, operatörünüze ve mesajlaşma uygulamanıza bağlı olmasına rağmen, RCS mesajları genellikle yedeklenmez. Google, özellikle RCS mesajlarını evrensel olarak desteklemeyen T-Mobile ve Metro’dan bahseder. Sonuç olarak, söz konusu operatörlerden RCS mesajlarını Google One kullanarak yedekleyebilirsiniz.

Ayrıca, otomatik telefon yedeklemeleri istiyorsanız, bir Google One üyeliğine ihtiyacınız olacak. Servisin orijinal kalitede fotoğraflarınızı, videolarınızı ve MMS mesajlarınızı yedeklemesini istiyorsanız üyeliğe de ihtiyacınız olacak.

Google One’ın otomatik telefon yedeklemeleri şimdi yayında olmalı. Bir Google One üyeliği istiyorsanız, 100GB için fiyatlandırma aylık 1.99 $ ‘dan başlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir