Huawei, ucuz 5G telefonların gelecek yıl geleceğini söyledi

Bu yıl piyasaya çıkan 5G telefonların ilk dalgası LG, Samsung ve Huawei‘nin beğenisine göre, cihazlarında 1000 $ + fiyat etiketiyle dolu.

Şimdi, Huawei tüketici iş grubu CEO’su Richard Yu gazetecilere 2020’de ucuz 5G telefonlarının gerçek olacağını söyledi.

Yu gazetecilere verdiği demeçte “ 5G kesinlikle önümüzdeki yıldan sonra kesinlikle orta ve hatta düşük fiyatlara vuracak” dedi. “Bu sene premium segmentasyonumuz 5G, gelecek yıl orta seviye 5G akıllı telefonlara ve daha sonra da düşük seviyeye geçeceğiz.”

Huawei, Kirin 810‘u 2019’daki orta sınıf telefonların tercih ettiği yonga seti olarak benimsedi, bu nedenle önümüzdeki yıl 5G ile takip etmeye bakıyoruz. Şirket gerçekten düşük kaliteli yonga setleri atamadı, ancak orijinal olarak orta sınıf telefonlar için tasarlanan 2018’in Kirin 710 işlemcisini 2019’da kademe cihazlarına düşürdü.

Aslında, Yu, tüketicilerin 5G telefonların dalgalanması nedeniyle 4G cihaz satın almak istemeyebileceğini öne sürüyor. Ardından, ABD Huawei’ye olan ticaret yasağı kaldırılmazsa, önceden yüklenmiş Google desteğini almak istiyorsanız daha eski bir 4G cihazı satın almak zorunda kalabilirsiniz.

Her iki durumda da, 2020‘de 5G bağlantısının çeşitli fiyat noktalarına ulaşması planlanıyor. Samsung’un gelecek yıldan itibaren telefonlara aktardığı Exynos 980, üst orta sınıf cihazlar için entegre bir modem sunuyor. Bu arada Qualcomm, 5G’yi Snapdragon 600, 700 ve 800 serisi yonga setlerine getirdiğini açıkladı. Yani resimde Huawei olmasa bile, ucuz 5G telefonlar mevcut olacak gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir